Hiszpania Warto zobaczyć


Najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe:
Obszar, który przyciąga największą ilość turystów to z pewnością słoneczne i gorące Costa Brava i Costa del Maresme.

Na Costa Brava popularnymi miejscowościami są Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susana ale przede wszystkim Barcelona, stolica Katalonii.
Barcelona posiada wiele najwyższej klasy zabytków, takich jak gotycka katedra św. Eulalii z XIII-XV w., aleja Ramblas, Park Guell, dzielnica Barii Gotic, Palau Nacional i słynne dzieło katalońskiego architekta Antonio Gaudi – Sagrada Familia, co w języku katalońskim znaczy Świątynia Pokutna Świętej Rodziny.
Dziełami Gaudiego w mieście są także: Park i Pałac Güell, Casa Mila, Casa Vicens, Casa Batllo i krypta w Colonia Güell.

Na masywie Montserrat, 40 km na północny zachód od Barcelony, położony jest klasztor benedyktyński o tej samej nazwie. Swoją sławę zawdzięcza Czarnej Madonnie, zwanej La Moreneta. Według legendy wyrzeźbił ją św. Łukasz, a do Hiszpanii przywiózł św. Piotr. Ukrywana przed arabskimi Maurami, miała zostać odnaleziona w pobliskiej grocie w IX w. Miejscowe muzeum posiada cenne obrazy takich malarzy jak El Greco i Pablo Picasso.
Kolejnym popularnym obszarem Hiszpanii jest Costa Del Sol w Andaluzji z nadmorskimi miejscowościami: Marbella, Torremolinos, Malaga, Almunecar, Roquetas de Mar.
W mieście Malaga warto odwiedzić muzułmańską twierdzę Alcazaba z VIII-XI w., Muzeum Archeologiczne, rzymski teatr i Zamek Gibralfaro z początku XIV w. oraz katedrę La Manquita z lat 1528-1782.
Młodzi ludzie bardzo chętnie odwiedzają Ibizę i Majorkę z luksusowymi hotelami i plażami, w cieniu palm kokosowych.

Również Wyspy Kanaryjskie sprawiają wrażenie kawałka raju na ziemi, zmęczeni kąpielami w ciepłym morzu i słońcem plaży możemy wybrać się na zwiedzanie miejscowych atrakcji: wydm w Maspalomas i laurowych gajów w Parku Narodowym Garajonay czy zabytkowych kościołów i rezydencji w La Lagunie i La Orotavie.

Zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO:
Leżąca daleko od największych teatrów wojen, przetaczających się przez Europę Hiszpania, posiada ogromną liczbę unikalnych w skali światowej zabytków. Na stan ich zachowania wpłynął także sprzyjający klimat – suche, konserwujące powietrze i mała ilość opadów w niektórych rejonach kraju.


Osoby które odwiedziły tą stronę znalazły ją szukając:

  • co warto zobaczyć w Hiszpanii

Hiszpania - co jeszcze Cię interesuje?


ceny i zakupy
galeria hotele Kuchnia Kultura
Ceny
Hiszpania

Galeria
Hiszpania
Hotele
Hiszpania

Kuchnia
Hiszpania

Hiszpania
Kultura
mapa pogoda poradnik turysty warto zwiedzić zdrowie
Mapa Hiszpania Pogoda
Hiszpania
Hiszpania
Poradnik
Hiszpania
Warto
zobaczyć
Hiszpania
Zdrowie


Warto zobaczyć

Hiszpania Hiszpania Costa Blanca Tunezja warto zobaczyć Hiszpania Galeria Turcja Wybrzeże Likijskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>