Przy wjeździe na wyspę nie obowiązują żadne szczepienia, na wszelki wypadek warto się jednak zaszczepić przeciwko błonicy, tężcowi i polio.
Leczenie na miejscu jest odpłatne, a jego ceny wysokie, jedynie w nagłych przypadkach szpitale udzielają pomocy bezpłatnie.
Zawsze powinniśmy mieć przy sobie kartę EKUZ. Po jej przedstawieniu możemy korzystać ze świadczeń lekarzy pracujących w państwowej służbie zdrowia, na poziomie podstawowym. Tylko oni mogą wystawić receptę na leki podlegające refundacji, wykupujemy ją w państwowej aptece. Aby udać się do specjalisty bądź do szpitala, potrzebujemy skierowania (oczywiście oprócz nagłych wypadków).
Leczenie stomatologiczne jest zryczałtowane (2 EURO).
Koszty transportu medycznego do kraju pokrywa pacjent, dlatego warto wykupić dodatkową polisę ubezpieczeniową.
Aby starać się o zwrot kosztów leczenia i lekarstw po powrocie do kraju należy posiadać oryginały rachunków i dowodów zapłaty – leczenie w placówkach prywatnych jest odpłatne i nie podlega refundacji, z wyjątkiem sytuacji, kiedy skieruje nas tam lekarz państwowej służby zdrowia.
Opłata za pobyt w szpitalu państwowym wynosi około 70 EURO za dobę, w klinice prywatnej około 90 EURO, do tego dodawane są koszty leczenia i 20 EURO za konsultację lekarską.
Wizyta u lekarza specjalisty to koszt 20 EURO w przypadku lekarza państwowej służby zdrowia, 35 EURO u prywatnego.