Egipt znów liderem


[Not a valid template]Egipt powrócił na pozycję lidera wśród najchętniej odwiedzanych kierunków turystycznych. Wszystko wskazuje na to, że ten rok przyniesie zyski, które pozwolą pokryć straty zeszłorocznych rewolucji.

Wydarzenia na początku roku 2011 w Egipcie, miały ogromy wpływ na ruch turystyczny w tym kraju. Polacy jednak nie zrezygnowali z wyjazdów do tego wspaniałego kraju. W ubiegłym roku łączna liczba polskich turystów jaka odwiedziła Egipt osiągnęła 400 tys.

Według prognoz biura ds. turystyki ambasady Egiptu w Polsce wynika, że najprawdopodobniej do końca 2012 roku uda się odzyskać straty poniesione w ubiegłym roku. Polska jest jednym z najważniejszych rynków dla egipskiej turystyki. Dlatego Egipt oprócz kampanii reklamowej czy udziału w targach turystycznych, organizuję również rożne ciekawe projekty we współpracy z touroperatorami. Jednym z nich były wybory Foto Models Poland 2012.

Polacy najchętniej wybierają do wycieczki do kurortów zlokalizowanych w pobliżu Morza Czerwonego. Najpopularniejsze z nich to Hurghada, Marsa Alam, Sharm el-Sheikh i Taba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *