Egipt znów liderem


plaza dahab egipt Egipt powrócił na pozycję lidera wśród najchętniej odwiedzanych kierunków turystycznych. Wszystko wskazuje na to, że ten rok przyniesie zyski, które pozwolą pokryć straty zeszłorocznych rewolucji.

Wydarzenia na początku roku 2011 w Egipcie, miały ogromy wpływ na ruch turystyczny w tym kraju. Polacy jednak nie zrezygnowali z wyjazdów do tego wspaniałego kraju. W ubiegłym roku łączna liczba polskich turystów jaka odwiedziła Egipt osiągnęła 400 tys.

Według prognoz biura ds. turystyki ambasady Egiptu w Polsce wynika, że najprawdopodobniej do końca 2012 roku uda się odzyskać straty poniesione w ubiegłym roku. Polska jest jednym z najważniejszych rynków dla egipskiej turystyki. Dlatego Egipt oprócz kampanii reklamowej czy udziału w targach turystycznych, organizuję również rożne ciekawe projekty we współpracy z touroperatorami. Jednym z nich były wybory Foto Models Poland 2012.

Polacy najchętniej wybierają do wycieczki do kurortów zlokalizowanych w pobliżu Morza Czerwonego. Najpopularniejsze z nich to Hurghada, Marsa Alam, Sharm el-Sheikh i Taba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *