Mauritius zdrowie

Przy wjeździe na Mauritius nie jest wymagane międzynarodowe świadectwo szczepień.
Profilaktycznie należy się zaszczepić przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, tyfusowi, polio oraz wściekliźnie.

Przygotowania powinniśmy rozpocząć na 4-6 tygodni przed wyjazdem, aby mieć czas na przyjęcie niezbędnych szczepionek i uzyskania efektu ochronnego. Najlepiej udać się w tym celu do gabinetu medycyny podróży.
Zalecenia dla turystów z przewlekłymi chorobami, kobiet w ciąży i dzieci różnią się.
Opieka medyczna jest na przyzwoitym poziomie, ale musimy za nią zapłacić. Turyści korzystają, w miarę potrzeby, z prywatnych szpitali i gabinetów lekarskich. Usługi takie są drogie, dlatego warto wykupić ubezpieczenie na darmową opiekę medyczną.

Nie wolno kąpać się w wodach wolnostojących, słodkich, ze względu na zagrożenie bilharcjozą. Tylko starannie utrzymywane i czyste baseny są bezpieczne.
Woda z wodociągów nie nadaje się do spożycia, można ją sterylizować lub pić wodę butelkowaną. Natomiast może być używana do mycia.

Przypadki malarii są rzadkie, ale występują, zwłaszcza na terenach wiejskich. W kraju można się zaopatrzyć w środki przeciwmalaryczne, które muszą być jednak przyjmowane na pewien czas przed wyjazdem i około 2 tygodni po przyjeździe.

Turyści mogą się także zaopatrzyć w chemiczne środki przeciw ukąszeniom komarów, moskitiery, długie rękawy i nogawki wieczorem i unikanie przebywania w pobliżu zbiorników wody stojącej.
Wybór szczepień oraz sposobów profilaktyki malarii zależy od trasy i charakteru podróży, ale także od stanu zdrowia i indywidualnych przeciwwskazań i powinien być ustalony podczas wizyty w specjalistycznej poradni na 6-8 tygodni przed wyjazdem.

Komary mogą roznosić także inne choroby.
Jeżeli przed przybyciem na Mauritius podróżowaliśmy po Afryce i Ameryce Południowej, będziemy potrzebować dokument potwierdzający szczepienie przeciwko żółtej gorączce (Międzynarodowe Świadectwo Szczepień).
Podczas kąpieli przydadzą się buty z grubą podeszwą, chroniące przed ukłuciem kolcem jeżowca.
W podręcznej apteczce powinniśmy zabrać leki przeciwbiegunkowe, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, środki do odkażania skóry i wody, środki opatrunkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *