Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

Oficjalna nazwa: Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych
Oryginalna nazwa: United States Virgin Island
Stolica: Charlotte Amalie
Ludność: 109 825
Powierzchnia: 346,36 km²
Język: angielski
Waluta: 1 dolar USA = 100 centóww


Mapa Wysp Dziewicze Stanów Zjednoczonych
Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych mapa

Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych zlokalizowane w basenie Morza Karaibskiego stanowią tak zwane nieinkorporowane terytorium zorganizowane Stanów Zjednoczonych. W skład archipelagu wchodzą trzy duże wyspy wulkaniczne oraz położone w pobliżu kilkadziesiąt wysepek koralowych. Każdego roku na wyspach pojawia się nawet niemal dwa miliony turystów- turystyka stała się praktycznie jedyną istotną gałęzią gospodarki Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

Warunki naturalne.
Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych leżą na antylskim łuku wulkanicznym. Żadna z trzech wulkanicznych wysp archipelagu nie jest założona na czynnym wulkanie, jednak pogoda bywa kapryśna- wyspy bywają nawiedzane przez groźne i silne huragany. Szatę roślinną stanowią lasy podzwrotnikowe wiecznie zielone, jednak ich powierzchnia nie jest duża.

Kupione- sprzedane.
Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych zostały przez USA odkupione od Danii, która je skolonizowała za dwadzieścia pięć milionów dolarów w tysiąc dziewięćset siedemnastym roku. Pierwotnie miały być miejscem założenia bazy strategicznej, ale dziś rolę tę pełnią inne wyspy, natomiast amerykańskie Wyspy Dziewicze stały się jednym z ulubionych miejsc wypoczynku setek tysięcy Amerykanów, ale także przybyszów z Europy.
Duża liczba odwiedzających to zasługa nie tylko sprzyjającego klimatu i znanych ogólnie procedur prawnych, ale także wysokiego bezpieczeństwa- na wyspie jedynym zagrożeniem dla bezpieczeństwa turystów są kieszonkowcy.

Jednocześnie jednak wyspy straciły sporo ze swojej unikalności kulturowej- stały się kotłem gdzie miejscowa kultura może mieszać się dosłownie z każdą inną kulturą świata w tak zawrotnym tempie, jakie jest nieosiągalne w jakimkolwiek innym zakątku świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *