Saint-Barthelemy

Oficjalna nazwa: Saint-Barthélemy
Oryginalna nazwa: Collectivité de Saint-Barthélemy
Stolica: Gustavia
Ludność: 6100
Powierzchnia: 25 km²
Język: francuski
Waluta: euro (EUR, €)


Mapa Saint-Barthelemy
Saint-Barthelemy mapa

Saint-Barthélemy to terytorium zamorskie Francji, zajmujące wyspę o tej samej nazwie, a wraz z nią także kilka pobliskich mniejszych wysepek Małych Antyli na Morzu Karaibskim. Wydzielone zostało w dwa tysiące siódmym roku z Gwadelupy. Gęstość zaludnienia na Saint-Barthélemy jest spora, ale nie bije rekordów w basenie Morza Karaibskiego. Nie jest także szczególnie popularne wśród turystów, aczkolwiek dla gości z Unii Europejskiej jest stosunkowo łatwo osiągalne, ponieważ traktowane jest jako członek Unii.

Warunki naturalne.
Rzeźba krajobrazu jest urozmaicona, ale powierzchnia wyspy jest generalnie nizinna. Na wyspie znajduje się kilka niewielkich jezior. Skupiska leśne są nieliczne i słabo rozwinięte, dominują formacje krzewiaste.

Dla turystów z Unii.
Saint-Barthélemy nie ma wiele do zaoferowania. Wprawdzie historia tej wyspy jest bardzo bogata, bo odkryta została jeszcze w piętnastym wieku, jednak na kolonizację musiała poczekać do połowy siedemnastego stulecia i była to w dodatku kolonizacja francuska, która z krótkimi okresami rządów brytyjskich i szwedzkich utrzymała się praktycznie przez cały czas, dopóki kolonii nie przekształcono w dependencję zamorską, a następnie nadano jej obecny kształt.

Ponieważ Saint-Barthélemy traktowane jest jako część Unii Europejskiej, jej obywatele mogą liczyć na uproszczone procedury związane z podróżami, a mimo to wielu z nich decyduje się na wakacje na innych karaibskich wyspach.

Saint-Barthélemy jest jednak miejscem dość atrakcyjnym, całkowicie spokojnym i bardzo bezpiecznym, co jest podstawowym argumentem, który przemawia za wakacjami w tej części świata. Wprawdzie utrzymanie tam nie należy do tanich, ale na tle sąsiednich wysp wcale nie wypada gorzej, a jest od nich znacznie lepszą bazą wypadową.

Warning: Undefined variable $link in /usr/home/webrange6/domains/panstwaswiata.pl/public_html/wp-content/themes/panstwaswiata/loop-page.php on line 247 Warning: Undefined variable $link in /usr/home/webrange6/domains/panstwaswiata.pl/public_html/wp-content/themes/panstwaswiata/loop-page.php on line 248

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *