Morze Azowskie

Morze Azowskie jest częścią Morza Czarnego. Znajduje się u wybrzeży Ukrainy oraz Rosji. Z Morzem Czarnym łączy się poprzez Cieśninę Kerczeńską. Wody tego morza są mocno zanieczyszczone. Uchodzą do niego rzeki Don i Kubań. Dobrze rozwinięty jest tutaj połów sardeli, leszczy i sandaczy. Jednymi z głównych portów na Ukrainie to : Mariupol oraz Berdiańsk zaś w Rosji : Jejsk oraz Taganrog.

  • Powierzchnia- 37 605 km²
  • Największa głębia- 13,5 m
  • Zasolenie 12 – 14‰

Morze Azowskie jest morzem Śródlądowym. Temperatura wód powierzchniowych w lecie wynosi od 25-27 °C zaś zimą wynosi ok. 1 °C.

Jeśli ktoś nie lubi przepychu, ceni sobie spokój i ciszę wypoczynek nad Morzem Azowskim jest jak najbardziej wskazany dla tej osoby. Tutaj mimo iż turystyka nie jest rozwinięta na tak dużym poziomie jak wypoczynek nad innymi morzami, ale jednak ma swoje zalety. Ciepłe morze, piaszczyste plaże, spokój oraz piękne widoki wpłyną na nas relaksująco. Jest to typowe miejsce dla ludzi leniwych, którzy wybierając się w podróż mają za cel wypoczynek. Wioski rybackie zapewniają turystą masę atrakcji także i tutaj każdy przyjezdny znajdzie coś dla siebie. Plaże obfitują w dużą ilość muszelek, które będą niezwykła pamiątką dla każdego turysty.

Morze Azowskie jest mniej popularne od morza Czarnego, jednak plaże są mniej zaludnione co jest zdecydowanie dużym atutem. Także jeśli podczas naszej wyprawy za cel stawiamy sobie wypoczynek, relaks oraz ciszę od codziennego zgiełku zdecydowanie polecam to miejsce.

Warto zobaczyć

Morze Adriatyckie Morze Bałtyckie Morze Marmara Morze Śródziemne Morze Czarne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *