Morze Adriatyckie

Morze Adriatyckie stanowi około 1/5 powierzchni Morza śródziemnego, jest połączone z nim przez cieśninę otrantską na południu. Adriatyk rozdziela Półwysep Apeniński od Bałkańskiego. Morze śródlądowe o bardzo dobrze rozwiniętym rybołówstwie a dominują tu przede wszystkim makrele, sardynki czy tuńczyki. Uchodzą do niego rzeki Neretwa i Pad.

  • Powierzchnia 139 tys. km²
  • Największa głębia 1324 m
  • Zasolenie 4-38‰

Adriatyk jest jednym z najbardziej zasolonych mórz na świecie. Dzięki temu bez najmniejszego problemu utrzymamy się na powierzchni. Jeśli jednak ktoś jest wrażliwy wskazane jest mieć okulary do pływania. Kontakt wody z oczami może mieć nie korzystny na nie wpływ. Także wskazana jest tutaj ostrożność. Głównym atutem Adriatyku jest jego temperatura. Latem osiąga ona nawet od 24-26°C . Także ludzie którzy uwielbiają ciepły klimat zdecydowanie powinni udać się właśnie tam na swój wypoczynek.

Poza wysokimi temperaturami, morze to odznacza się również czystą wręcz przejrzystą wodą. Ten fakt przyciąga masę turystów. Do tego jest ono bardzo spokojne, rzadko latem można napotkać fale które uniemożliwiały by nam pływanie. Panują tutaj także idealne warunki do nurkowania, a bogactwo podwodnego świata zachwyci niejednego nurka.

Morze to słynie także z przepięknych wysp jest ich około 1200 te zamieszkana przyciągają ludzi niesamowitymi krajobrazami, dużą ilością zabytków a także ciekawymi atrakcjami. Turyści ceniący sobie spokój i ciszę bez problemu odnajdą to nad Adriatykiem. Znajduje się tu wiele dzikich plaż, gdzie można w spokoju się relaksować. Także jeśli lubisz ciepły klimat, czyste, krystaliczne morze i przepiękne widoki warto wybrać się w podróż nad morze Adriatyckie. Tam z pewnością wypoczynek będzie udany.

Warto zobaczyć

Morze Norweskie Morze Azowskie Morze Bałtyckie Morze Karaibskie Morze Czerwone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *