Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Oficjalna nazwa: Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Oryginalna nazwa: British Virgin Islands
Stolica: Road Town
Ludność: 23 098
Powierzchnia: 153 km²
Język: angielski
Waluta: 1 dolar USA = 100 centów


Mapa Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Brytyjskie Wyspy Dziewicze mapa

Brytyjskie Wyspy Dziewicze z największą wyspą, Tortolą, o powierzchni zaledwie pięćdziesięciu kilku kilometrów kwadratowych to terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii, położone w basenie Morza Karaibskiego. Każdego roku statystyczny mieszkaniec tego terytorium podejmuje pięciu gości z zagranicy.

Warunki naturalne.
Zamieszkane wyspy (dwadzieścia pięć z trzydziestu sześciu) są praktycznie pozbawione naturalnej szaty roślinnej, rozwija się na nich natomiast rolnictwo tradycyjne oraz rybołówstwo i sadownictwo. Na większości niezamieszkałych wysp znajdują się enklawy leśne, ale ich powierzchnia jest znikoma. Na zabagnionych wybrzeżach mogą rosnąć zarośla mangrowe, ale raczej nie przekształcają się lasy namorzynowe.

Raj nie tylko turystyczny.
Choć turystyka generuje na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych pokaźny dochód, okazuje się jednak, że cenniejszy od raju egzotycznego jest raj podatkowy. To właśnie na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych zarejestrowanych jest prawie sześćset tysięcy firm (jakby każdy mieszkaniec wysp miał własnych trzydzieści), a przychody z tego tytułu są wyższe od przychodów z turystyki.

Niemniej jednak najbardziej interesujące z naszego punktu widzenia są czyste, zadbane piaszczyste plaże i hotele o bardzo wysokim standardzie a w przystępnych cenach. Atrakcyjne, zwłaszcza dla podróżnych z Unii Europejskiej, jest częściowe przystosowanie prawa miejscowego do znanych już zasad unijnych. Także krąg kulturowy wyspy jest zbliżony, więc nie jest to raczej miejsce dla osób, które chciałyby poznać nową kulturę. Z cała pewnością jednak Brytyjskie Wyspy Dziewicze mogą być uznane za raj dla miłośników sportów wodnych. Na samych wyspach aktywny wypoczynek raczej nie wchodzi w grę, przede wszystkim z powodu ogromnego tłoku w sezonie turystycznym.

Warning: Undefined variable $link in /usr/home/webrange6/domains/panstwaswiata.pl/public_html/wp-content/themes/panstwaswiata/loop-page.php on line 247 Warning: Undefined variable $link in /usr/home/webrange6/domains/panstwaswiata.pl/public_html/wp-content/themes/panstwaswiata/loop-page.php on line 248

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *