Aruba

Oficjalna nazwa:
Oryginalna nazwa: Aruba
Stolica: Aruba
Ludność: 103 484
Powierzchnia: 193 km²
Język: holenderski
Waluta: 1 gulden antylski = 100 centów


Mapa Aruby
Aruba mapa

Aruba to pojedyncza wyspa archipelagu Małych Antyli, zamieszkana głównie przez potomków Hiszpanów i Holendrów oraz Murzynów. Liczy sobie jedynie sto osiemdziesiąt kilometrów kwadratowych powierzchni, natomiast gęstość zaludnienia wyraźnie przekracza pół tysiąca osób na kilometr kwadratowy.
Warunki naturalne.

Wyspa położona jest w klimacie równikowym suchym, szata roślinna właściwa dla tego klimatu została całkowicie usunięta, a obecnie najczęściej spotykaną rośliną jest uprawiany na Arubie aloes.
Magnes dla turystów.

Aruba słynie ze swoich pięknych, czystych piaszczystych plaż nad brzegiem ciepłego morza, warto jednak pamiętać, że na tej skolonizowanej w piętnastym wieku wyspie, godne uwagi są także zabytki architektury kolonialnej, które w suchym klimacie zachowały się w niemal idealnym stanie pomimo braku specjalnie prowadzonych zabiegów konserwatorskich. Z czasów kolonialnych pozostały na wyspie budowle obronne i mieszkalne, ale także kaplice i kościoły.

Aruba jest miejscem bezpiecznym, natomiast kosztowny jest sam pobyt, ponieważ koszty utrzymania są wyższe niż w Europie. To, co przyciąga turystów z Unii Europejskiej to bez wątpienia fakt, że Aruba, jako terytorium stowarzyszone Holandii, w wielu zapisach prawa korzysta ze wskazań UE, dzięki czemu i same odprawy i załatwianie codziennych spraw wygląda bardzo podobnie do codzienności europejskiej. Także krąg kulturowy, w jakim osadzona jest Aruba, ułatwia porozumienie, ponieważ jest to wyspa przed kolonizacją praktycznie niezamieszkała, a więc dominującą religią jest katolicyzm, brak natomiast akcentów charakterystycznych dla regionu- kultury tańca i magii, charakterystycznych, miejscowych potraw, zamiast których otrzymuje się nieco zmodyfikowane potrawy hiszpańskie czy holenderskie.

Warning: Undefined variable $link in /usr/home/webrange6/domains/panstwaswiata.pl/public_html/wp-content/themes/panstwaswiata/loop-page.php on line 247 Warning: Undefined variable $link in /usr/home/webrange6/domains/panstwaswiata.pl/public_html/wp-content/themes/panstwaswiata/loop-page.php on line 248

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *