5 niesamowitych wysp w Chorwacji, które warto zobaczyć podczas wakacji


Chorwacja to popularny kierunek turystyczny. Co roku odwiedzana jest przez miliony turystów z różnych krajów świata. Chorwacja słynie z pięknych plaż, krystalicznie czystego morza, wspaniałych zabytków i malowniczych krajobrazów.

Pięć niesamowitych wysp w Chorwacji

Wiele wysp w Chorwacji znanych jest z licznych możliwości do zwiedzania i relaksacji. Turyści mogą na nich brać kąpiele w krystalicznie czystej wodzie. Oferowane są wycieczki turystyczne oraz wspaniałe widoki na okolicę. Chorwackie wyspy to idealne miejsce na wakacje dla miłośników pięknej przyrody, uroczych miasteczek i wspaniałych plaż. Popularna jest nie tylko wyspa Pag, ale też wiele innych.

1. Hvar

Hvar to jedna z najpiękniejszych wysp zlokalizowanych w Chorwacji. Słynie z pięknych plaż i krystalicznie czystej wody. Do tego warto wspomnieć o urokliwych uliczkach w historycznym centrum miasta Hvar. Na tej wyspie można również znaleźć bardzo dużo niepowtarzalnych  winnic. Turyści cenią sobie wycieczki turystyczne oferujące wspaniałe widoki na okolicę. Hvar słynie przede wszystkim z przepięknych plaż, takich jak plaża Mekicevica i plaża Pokonji Dol. Woda w tych miejscach jest krystalicznie czysta, a piasek biały i miękki. Warto również odwiedzić malownicze miasteczka na wyspie, takie jak Stari Grad, które zachowało swój oryginalny charakter.

2. Korcula 

Korcula to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych wysp w Chorwacji. Słynie z pięknej przyrody. Wyspa ta wyróżnia się licznymi zatokami i małymi plażami. W centrum miasta Korcula turyści mogą podziwiać urocze, kamienne uliczki. Do tego dolicza się piękne katedry i kościoły. Co więcej, na wyspie warto zwiedzić Marko Polo, poświęcony słynnemu włoskiemu podróżnikowi. Dodatkowo wyspa Korcula oferuje też bardzo dużo pięknych plaż. Warto wspomnieć o Pupnatska Luka Beach i Vela Przina Beach. 

3. Brač 

Brač to słynna wyspa chorwacka, która wyróżnia się pięknymi plażami. Jedną z nich jest plaża Zlatni Rat, która jest też jedną z najpiękniejszych w całej Chorwacji. Na tej wyspie zlokalizowane są malownicze miasteczka, takie jak Bol, a ponadto bardzo dużo historycznych kościołów i klasztorów. Turyści mogą też liczyć na wiele dodatkowych atrakcji turystycznych. Mowa tutaj na przykład o aquaparku czy licznych restauracjach. 

4. Vis

Vis to wyspa wyróżniająca się niepowtarzalnym krajobrazem. Znajdują się na niej malownicze plaże z błękitnymi zatokami. Na tej wyspie można również zobaczyć bardzo dużo pozostałości z czasów rzymskich, takich jak ruiny rzymskiej willi oraz starożytny amfiteatr. Vis znana jest też z produkcji wina, a zwłaszcza białego wina Vugava, które jest popularne w całej Chorwacji.

5. Mljet

Mljet to niesamowicie piękna wyspa w Chorwacji. Jest zielona i wyróżnia się niepowtarzalnymi plażami. Znajduje się na niej duży park narodowy. Co istotne, na wyspie można również zwiedzać starożytne ruiny, takie jak opactwo benedyktyńskie na Polaču, które pochodzi z XII wieku. Wyspa Mljet to również raj dla miłośników sportów wodnych. W tym miejscu znajdują się wypożyczalnie sprzętu do nurkowania. Można też wypożyczyć kajaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *