Wakacje 2023 na jachcie we Włoszech – czarter wyszukaj jeszcze zimą!


Bella Italia, czyli piękne Włochy, to idealne określenie, które charakteryzuje ten kraj znajdujący się na Półwyspie Apenińskim pomiędzy morzami: Śródziemnym, Jońskim, Tyrreńskim oraz Adriatyckim. Rejon ten to doskonały wybór na wynajem łodzi i żeglugę wzdłuż zróżnicowanego wybrzeża. W naszym artykule podpowiadamy, w jaki sposób najlepiej wyczarterować jacht oraz dlaczego warto to zrobić zimą!

Europejska perła renesansu

Każdy z nas kojarzy Włochy jako kolebkę renesansu w Europie. To właśnie ten kraj cieszy się bogatą tradycją artystyczną. We włoskich miasteczkach, które już w tamtych czasach były wyjątkowo atrakcyjne, mieszkało wielu zamożnych kupców, książąt czy ważnych duchownych.

Kupcy inwestowali niemały majątek, aby pozostawić po sobie spuściznę w postaci rzeźby, obrazu, rodzinnej kaplicy, a nawet pałacu. Dzięki temu do Italii emigrowało sporo artystów z całej Europy, gdzie pozostawali już do końca swojego życia.

A może czarter jachtu we Włoszech?

Italia, państwo o charakterystycznym kształcie buta, wyróżnia się także ogromnie zróżnicowanym ukształtowaniem terenu oraz nieregularną linią brzegową, wśród której ukrytych jest wiele zatoczek i wysepek. Czarter jachtów we Włoszech to idealny wybór, jeżeli jesteś miłośnikiem żeglarstwa, zapierających dech w piersiach widoków oraz architektonicznych renesansowych perełek. To doskonały pomysł na wyjątkowe wakacje z nutką luksusu.

Jak wyczarterować jacht i dlaczego warto dokonać rezerwacji zimą?

Żeglowanie we Włoszech to wspaniały pomysł na wspólne spędzenie czasu z rodziną i znajomymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zwiedzić wiele ciekawych zakątków włoskiego wybrzeża, np. Cinque Terre, a także pływać wśród urokliwych wysp Liparyjskich, Elby, Sycylii, Sardynii i Capri. Ponadto dzięki żegludze możemy poczuć się całkowicie swobodnie, z dala od miejskiego zgiełku i tłocznych turystycznych miejsc. Rezerwacji warto dokonać już w sezonie zimowym. Mamy wtedy gwarancję dużego wyboru łodzi oraz terminów. Z rezerwacją nie warto zwlekać, ponieważ najlepsze oferty wyprzedają się już w miesiącach jesiennych, zaraz po zakończonym sezonie letnim.

Od czego zacząć?

Wynajem jachtu należy rozpocząć od zaplanowania terminu czarteru. Warto przy tym pamiętać, że wynajem łodzi w większości europejskich kurortów odbywa się w systemie tygodniowym od soboty do soboty. Po ustaleniu odpowiedniego terminu przychodzi czas na wybór łodzi. Tutaj należy odpowiedzieć sobie na parę pytań. Po pierwsze, ile osób będzie żeglowało. Od tego będzie zależeć wielkość łodzi. Po drugie, jak ma być wyposażona żaglówka. To dość istotna kwestia, ponieważ za wiele dodatkowych elementów wyposażenia należy dodatkowo zapłacić.

Czy potrzebny jest skipper?

Kolejnym ważnym aspektem przy wynajmie łodzi jest wynajem skipera. Skiper, czyli kapitan jachtu, to osoba, która będzie kierowała naszą żeglugą. W przypadku gdy masz małe doświadczenie w żegludze morskiej albo nie posiadasz uprawnień (patent sternika jachtowego lub starszego sternika motorowodnego) wynajem skippera będzie obowiązkowy.

Gdzie wyczarterować jacht?

Kolejne pytanie, jakie może Ci się nasunąć podczas podejmowania decyzji o wynajmie łodzi to: w jaki sposób najlepiej wyczarterować jacht? Na rynku można znaleźć wiele firm oferujących czarter jachtów we Włoszech, które pośredniczą w wynajmie i mają szeroką bazę armatorów w różnych lokalizacjach. Więcej na temat czarteru jachtów we Włoszech możesz przeczytać pod tym linkiem: https://globtourist.com/czarter-jachtow/wlochy/.

Wystarczy wskazać w wyszukiwarce czarterów interesujący nas region, termin oraz ilość osób, a następnie wybrać jacht, którym chcemy żeglować. To najprostszy sposób na dokonanie rezerwacji jachtu jeszcze zimą.

Nie zwlekaj z rezerwacją

Jeżeli planujesz w przyszłym sezonie letnim udać się w podróż swojego życia, jaką będzie żegluga po włoskich akwenach wodnych, warto już teraz dokonać rezerwacji czarteru. Okres zimowy to idealny czas na znalezienie odpowiedniego jachtu. Co więcej, w trakcie sezonu zimowego ceny czarterów są zdecydowanie niższe niż przed samym sezonem urlopowym, a wybór jachtów jest o wiele większy. Dlatego też nie zwlekaj zbyt długo. Zbierz rodzinę i znajomych i wyrusz w podróż po włoskich marinach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *