Malediwy pogoda. Kiedy polecieć?


Malediwy to państwo wyspiarskie położone w Azji Południowej na Oceanie Indyjskim. Są położone około pół tysiąca kilometrów na zachód od południowego krańca Indii. Malediwy to 1 200 prawdziwie rajskich wysp z pięknymi plażami i ciepłą, lazurową wodą. Jeśli ktoś marzy o egzotycznych wakacjach w pięknym miejscu Malediwy będą prawdziwym hitem. Kiedy najlepiej jechać na Malediwy? Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim pogodę.

Kiedy jechać na Malediwy?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy jechać na Malediwy, warto poznać różnice klimatyczne, które występują przez cały rok. Wyspy znajdują się w strefie klimatu równikowego, dlatego jest tu ciepło praktycznie przez cały rok. Nie ma takiej zimy jak my na naszej szerokości geograficznej. Nie oznacza to jednak, że przez cały rok panuje tylko dobra słoneczna pogoda. Malediwy to kraje deszczowe, pada kilka miesięcy w roku. Oczywiście trzeba też wiedzieć, że pora deszczowa nie oznacza ciągłych opadów. Deszcze są nagłe, intensywne i gwałtowne. Jednak zwykle trwają godzinę lub dwie, po czym słońce wschodzi niemal natychmiast i jest ładna pogoda. Z drugiej strony, pora deszczowa na Malediwach wpływa na ceny w hotelach i innych atrakcjach turystycznych. Pora sucha będzie najlepszym momentem na wylot na Malediwy. Temperatura wody i temperatury powietrza jest wyższa. 

Ryzyko opadów na Malediwach

Najwyższe opady na Malediwach odnotowuje się w porze deszczowej, czyli od maja do października. Podczas w tych miesiącach występuje od 200 do 270 mm deszczu. Najczęstsze opady występują w nocy wczesnym rankiem, a piasek wysycha dość szybko, co nie zakłóca odpoczynku. Ze względu na swoje położenie geograficzne, Malediwy mają dość wysoką wilgotność prawie przez cały rok w porównaniu do tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce. To dzięki niej atole są cudownie pełne pięknej i bujnej roślinności. Nie jest to jednak problem praktycznie przez cały rok. Nawet w lipcu lub sierpniu, w zależności od tego, która z tych wartości jest wyższa, to nie stanowi problemu, pozwala na swobodny relaks.

Opady deszczu na Malediwach

Opady są stałym elementem klimatu na Malediwach. Nawet w najlepszych miesiącach na podróże zdarzają się deszcze. Pada najczęściej w nocy lub bardzo wcześnie rano i przez bardzo krótki czas. W miesiącach letnich deszcze mogą występować również w ciągu dnia, ale są one bardzo krótkie. Odpływy i odpływy na Malediwach zmieniają się w przybliżeniu od 4 do 6 godzin, ale to nie utrudnia pływania w oceanie. Różnice w poziomie wody nie przekraczają jednego metra. Pływy mogą być nieco wytrwałe dla tych, którzy chcą obserwować rafę koralową.

Dowiedz się więcej o pogodzie na Malediwach: https://turystycznyninja.pl/kiedy-na-malediwy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *