Wakacje w Azji – najpopularniejsze kierunki


Azja to największy kontynent na ziemi. Sąsiaduje ona z Europą od zachodu, a z Afryką od południowego zachodu. Jest to kontynent wielkich geograficznych kontrastów. W Azji występuje wiele obszarów oraz cech środowiska przyrodniczego, które są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Poprzez swoją wyjątkowość państwa należące do tego kontynentu zachęcają turystów corocznie do odwiedzenia ich na wakacjach.

Na co zwrócić uwagę

Poniżej znajduje się kilka najważniejszych aspektów, które trzeba brać pod uwagę przy wyprawie do Azji. Po zapoznaniu się z nimi, będziesz wiedział, jak zaplanować swój wypoczynek na tym kontynencie.

Forma wypoczynku

Rozważ, czy zależy Tobie na aktywnym wypoczynku i zwiedzaniu miejsc kultury oraz wielu innych atrakcji w państwach azjatyckich, czy wolisz odpocząć w przyjaznym apartamencie i spędzić czas w ciszy, a także spokoju Idealnym miejscem dla osób pracujących jest luksusowy hotel, w którym będziesz mógł w pełni zrelaksować się i oddać własnym przyjemnościom w miłej atmosferze. Jeżeli nauka jest dla Ciebie ważna, poszukaj odpowiedni dla Ciebie kurs dietetyki lub inny,  który Cię zaciekawi.  

Miejsce pobytu

Ważną kwestią dla osób wyjeżdżających za granicę jest miejsce zakwaterowania. Jeżeli cena nie stanowi dla Ciebie przeszkody, a chcesz mieć pewność komfortowego wypoczynku w przyjemnym miejscu, to najlepszą opcją będzie dla Ciebie hotel SPA. W sytuacji jeśli celem Twojej wyprawy do krajów azjatyckich jest zwiedzanie i poznawanie wyjątkowych miejsc kultury, wystarczający będzie apartament lub hostel. Zwróć także uwagę na wyżywienie, jeśli jest ono dla Ciebie istotne podczas pobytu w Azji.

Warunki pogodowe

Piękna i słoneczna pogoda jest dla większości z podróżujących podstawą udanego wypoczynku. Warto wiedzieć, że kiedy u nas trwają wakacje, w Azji co roku panuje pora deszczowa. Temperatura cały czas utrzymuje się na przyzwoitym poziomie, lecz w każdej chwili może spaść gwałtowna ulewa, która uniemożliwi nawet wyjście z hotelu. Jednak każda pora roku jest dobra, aby zwiedzać Azję. Skuteczne przewidywanie pogody w tropikach jest praktycznie niemożliwe, więc naszym zadaniem jest dostosowanie się do  warunków atmosferycznych i dopasowywanie rodzajów aktywności do panującej danego dnia aury.

Wycieczka z przewodnikiem

Przed wyjazdem zastanów się,, czy potrzebujesz przewodnika podczas  swojej wycieczki do Azji. Jeżeli chcesz poznać dużo ciekawostek historycznych i interesujących faktów na temat państwa, w którym znajdujesz się na swoich wakacjach, to będzie to dobrym pomysłem. Podczas zwiedzania warto będzie mieć osobę, która w profesjonalny sposób oprowadzi nas po danym miejscu i pomoże nam w przełamaniu bariery językowej.

Tajlandia

Zjawiskowe krajobrazy, piękne białe plaże, fascynujące zabytki i buddyjskie świątynie to tylko część atrakcji, których doświadczymy w Tajlandii. Na wakacjach w tym azjatyckim kraju czekają nas gościnni i zawsze uśmiechnięci mieszkańcy, którzy ciepło nas powitają. Styczeń jest świetnym terminem, aby odwiedzić to państwo, ponieważ w tym miesiącu w wielu zakątkach Azji panuje pora sucha. Nie ma to znaczenia, na który region się zdecydujemy. Zarówno Bangkok, Phuket, czy inne popularne kierunki w Tajlandii zagwarantują nam doskonałe warunki do zwiedzania, plażowania, czy innych wybranych form aktywności.

Indonezja

Cudowne plaże, potężne wulkany oraz jedyne w swoim rodzaju krajobrazy dżungli to tylko część z atrakcji czekających nas w Indonezji. Na wakacjach w tym kraju ujrzymy nie tylko przepiękne widoki, ale także doświadczymy innych interesujących nas aktywności, takich jak :obserwacja zwierząt, nurkowanie, plażowanie i wspinaczka. Idealnym miesiącem na podróż do tego państwa znajdującego się w Azji jest czerwiec. W tym okresie na Lombok czy Bali możemy spodziewać się średnich temperatur rzędu 26 stopni Celsjusza, ale prawdopodobne są także upały, kiedy temperatura dochodzi do 30 stopni Celsjusza.

Singapur

Imponujące nowoczesnością państwo, posiadające liczne drapacze chmur, a także futurystyczne budowle i luksusowe domy. Jedną z najważniejszych atrakcji Singapuru są ogrody botaniczne „Gardens by the Bay”, które są wpisane na listę UNESCO. Dla miłośników tropikalnych upałów najlepszym miesiącem na wyjazd do tego kraju będzie lipiec. Możemy wtedy skosztować wielu specjałów azjatyckiej kuchni, a także specjalnej wyprzedaży „Great Singapore Sale”. Warto zaznaczyć, że Singapur jest drugim po Japonii najbardziej rozwiniętym państwem w Azji.

Malezja

Kraj, który fascynuje, zadziwia i co roku przyciąga coraz więcej turystów. Malezja położona częściowo na Półwyspie Malajskim jest krajem kontrastów i smaków prawdziwej Azji. Typowe struktury budowlane miast dla tego kontynentu, lasy tropikalne i piękne krajobrazy to tylko niektóre z atrakcji tego państwa. Dobrym miesiącem na wyjazd do Malezji będzie listopad, ponieważ wtedy zaczyna się sezon turystyczny na wyspach, a także plażach zachodniego wybrzeża.

Japonia

Pachnąca kwitnącą wiśnią, z jednej strony przywiązana do tradycji, a z drugiej bardzo nowoczesna i podążająca za trendami. Japonia to przede wszystkim kolorowe orgiami, tajemnicze gejsze i miejscowe przysmaki. Na pierwszy plan wysuwa się stolica i największe miasto tego państwa – Tokio, a także Kioto, czyli dawna siedziba cesarzy. Imponujące ogrody, legendarna góra Fuji i świątynie zen sprawią, że pokochasz „Kraj kwitnącej wiśni”. Piękne krajobrazy  i kolorowa sceneria, jaką napotykasz w Japonii praktycznie na każdym kroku, są głównymi z czynników, dla których tak często wybieramy najbardziej rozwinięte państwo w Azji, jako cel naszej wakacyjnej podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *