Gdzie warto pojechać w USA?


Istnieje wiele spektakularnych miejsc do odwiedzenia w Stanach Zjednoczonych, ogromnym kraju, w którym znajdziesz metropolie, takie jak Nowy Jork, cuda natury, które pozostawią cię bez słów, jak Park Narodowy Yellowstone, lub wycieczki samochodem lub motocyklem, aby poznać najgłębszą Amerykę poprzez drogi takie, jak legendarna Route 66.

Nowy Jork

Nowy Jork, nazywany miastem drapaczy chmur, miastem asfaltu i miastem, które nigdy nie śpi, jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Stanach Zjednoczonych, które nigdy nie zawodzi i zawsze przekracza wszelkie oczekiwania.

Jeśli będziesz w mieście po raz pierwszy, polecamy przeznaczyć od 7 do 10 dni, aby poznać jego najsłynniejsze budynki i atrakcje, takie jak Empire State Building, Central Park, Broadway, Times Square czy Statua Wolności, a także, aby zgubić się w najbardziej autentycznych dzielnicach miasta, takich jak Harlem, Queens czy Brooklyn, gdzie możesz poczuć się jak prawdziwy nowojorczyk. Najlepsze w Nowym Jorku jest to, że niezależnie od tego, ile razy go odwiedzisz, zawsze znajdzie się coś nowego, co cię zaskoczy, od muzeum, spektaklu teatralnego lub musicalu, sklepu z designerskimi przedmiotami, oryginalnej kawiarni lub nowego punktu widokowego, co sprawia, że jest to niesamowicie wciągające miasto.

Legendarna droga 66

Kolejną z najlepszych rzeczy do zrobienia w Stanach Zjednoczonych jest ukończenie Route 66 w ciągu około dwóch tygodni, samochodem, motocyklem lub campervanem, która biegnie od miasta Chicago do Santa Monica Pier w Los Angeles, na trasie liczącej prawie 4000 kilometrów. Z ponad 100-letnią historią i uważana za jedną z legendarnych podróży, którą chciałby odbyć każdy podróżnik, ta legendarna trasa przechodzi przez kilka odcinków starej „Main Street of America”, gdzie wciąż pozostają motele, stacje benzynowe i przydrożne kawiarnie, z tym samym wystrojem z lat 50. ubiegłego wieku, nadając jej autentyczny charakter, chociaż trasa jest również nastawiona na turystykę.

Koniec drogi 66

Wielki Kanion Kolorado

Ten ogromny kanion, który ma od 6 do 40 kilometrów szerokości i osiąga głębokość ponad 1500 metrów, powstał w wyniku erozji rzeki Kolorado na przestrzeni milionów lat.

Obecnie Wielki Kanion Kolorado jest podzielony na trzy obszary możliwe do odwiedzenia i chociaż najbardziej popularny jest South Rim, ponieważ skupia najwięcej punktów zainteresowania, jeśli przyjeżdżasz z Las Vegas, wygodniej jest odwiedzić obszar West Rim, położony zaledwie dwie godziny drogi od miasta, oferujący niesamowity punkt widokowy „Skywalk” – przezroczystą platformą, która zwisa z klifu. Jeśli przyjeżdżasz samochodem, możesz zostawić go na jednym z parkingów i skorzystać z dedykowanego transportu w parku, który zatrzymuje się w różnych punktach widokowych.

Park Narodowy Yellowstone

Park Yellowstone, najstarszy park narodowy w USA i jeden z wielkich cudów natury na świecie. Możesz tam na własne oczy zobaczyć gejzery, gorące źródła, wrzące baseny błotne, fumarole i kaniony. Zwiedzenie tej gigantycznej kaldery wulkanicznej zajmie Ci około 4-5 dni, a do najważniejszych atrakcji należą Old Faihtful Geyser, Grand Prismatic, Lower Falls lub Great Falls oraz wapienne tarasy Mammoth Hot Springs. Wyjątkowe jest również doświadczenie napotkania stad bizonów, a nawet niedźwiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *