Kilka najbardziej Instagramowych miejsc na Cyprze


Woman travelling on quad by th ocean

Cypr to niesamowite miejsce z wieloma pięknymi atrakcjami przyrodniczymi jak i sztucznymi. Przygotowaliśmy dla Was listę najbardziej Instagramowych miejsc na Cyprze. Mamy nadzieję, że zainspirują Cię one kiedyś do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca.

Dlaczego warto odwiedzać instagramowe miejsca?

Miejsca, o których mówimy, że są Instagramowe charakteryzują się tym, że są ładne. Panuje w nich przyjemny klimat i można tam miło spędzić czas. Oczywiście takie miejsca słyną również z tego, że robione jest w nich pełno zdjęć. Nie inaczej jest na Cyprze. Posty z tak wspaniałymi widokami sprawią, że zbierzemy więcej lajków na Instagramie, a może i nawet followersów. 

Instagramowe miejsca na Cyprze

Cypr to mała wyspa z wieloma rzeczami do zrobienia. Od pięknych plaż po miejsca historyczne, na Cyprze każdy znajdzie coś dla siebie. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najlepszych zajęć, z których możesz korzystać.

1) Port w Pafos

2) Zatoka Koralowa

3) Plaża Nissi

4) Kato Pafos

5) Klasztor Kykkos

6) Kościół Agios Georgios

Co musisz zobaczyć na Cyprze?

Półwysep Akamas – to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na Cyprze. Ma wiele do zaoferowania miłośnikom przyrody, którzy chcą doświadczyć bujnych lasów, dziewiczych plaż i spektakularnych widoków.

Góry Troodos – znajdują się na środkowym Cyprze i są domem dla niektórych z najważniejszych stanowisk archeologicznych w regionie. Pasmo górskie Kyrenia oferuje również wiele możliwości uprawiania sportów na świeżym powietrzu, takich jak wędrówki piesze i jazda na rowerze.

Pałac Wielkiego Mistrza – który został zbudowany w XVI wieku i znajduje się na wzgórzu z widokiem na Nikozję

Akwedukt w Pafos – który został zbudowany przez rzymskiego cesarza Hadriana

Kyrenia – to nadmorskie miasto ma długą historię handlową, co widać w architekturze budynków i kościołów miasta. Najsłynniejszy kościół nazywa się Katedra św. Mikołaja, który został zbudowany na szczycie starożytnej świątyni poświęconej Afrodycie.

Pafos – w tym mieście znajduje się jeden z siedmiu cudów świata, Teatr Pafos, a także inne stanowiska archeologiczne i piękne plaże.

Larnaka – to miasto portowe stało się jednym z głównych celów turystycznych Cypru.

Plaża Agia Napa i Ayia Napa – gorące miejsce do nocnego życia i sportów wodnych na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Plaża Agia Napa znajduje się na obrzeżach Ayia Napa, na południowym zachodzie. Jest to mała, ale atrakcyjna plaża, która oferuje zarówno sporty wodne, jak i rozrywkę nocną.

Miasto Ajia Napa – to popularny kurort nadmorski na śródziemnomorskim wybrzeżu Cypru. Znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy, na północ od Limassol. Ośrodek jest popularnym miejscem zarówno dla turystów, jak i mieszkańców, z wieloma barami i klubami nocnymi, które rozciągają się na jego plażach.

Plac Królewski Limassol – znajduje się w samym sercu Limassol i jest popularną atrakcją zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Został zbudowany w 1891 roku dla upamiętnienia 25-lecia królowej Wiktorii na tronie. Na placu znajdują się fontanny, posągi i ogrody, był wykorzystywany jako miejsce wielu wydarzeń, takich jak koncerty, festiwale, wesela i wiece polityczne.

Park wodny Paphos – Przyjazne dla całej rodziny doświadczenie ze zjeżdżalniami wodnymi i leniwymi rzekami. Jest to świetny sposób na spędzenie dnia z rodziną lub po prostu na dzień zabawy. Park wodny ma wszystko, od leniwych rzek i zjeżdżalni po baseny ze sztuczną falą i interaktywne gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *