Wizy do Wietnamu – co trzeba o nich wiedzieć?


Traditional asian buddhist pagoda temple in Vietnam

Wizy do Wietnamu – co trzeba o nich wiedzieć?

Wiza do Wietnamu jest wymagana od obywateli Polski przy każdego rodzaju podróży do tego kraju. Możesz starać się o cztery różne formy jej uzyskania. Najpopularniejsze są obecnie e-wizy lub promesy. Aby bezpiecznie i sprawnie przedostać się na teren tego egzotycznego kraju, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Co trzeba wiedzieć? Podpowiadamy.

Rodzaje wiz do Wietnamu

Niezależnie od celu wyjazdu do Wietnamu, potrzebna będzie nam wiza. Podobna zasada działa przy przekraczaniu granicy z Chinami, a więcej na ten temat można dowiedzieć się, wchodząc na stronę https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-chin/. Z kolei wietnamską wizę należy odebrać z konsulatu z siedzibą w Warszawie.

Można otrzymać formę turystyczną, która wydawana jest w celach typowo rekreacyjnych. Jest ważna na okres podawany w konkretnych datach dziennych, to znaczy nie wolno przebywać w Wietnamie poza okresem podanym na wizie. Biznesowa forma wydawana jest w celach innych niż turystyczne, jak na przykład biznes, staż czy targi. Wiza ważna jest na okres podawany w dokumencie. Ostatnim rodzajem jest forma tranzytowa, która wydawana jest w celach tranzytu przez ten kraj. Dzięki każdej z tych wiz możliwe jest przebywanie w określonym czasie na terenie Wietnamu. Oprócz niej potrzebne są również inne dokumenty, takie jak paszport czy dowód osobisty.

Procedura wizowa w Ambasadzie Wietnamu

Najbardziej klasycznym sposobem zdobycia wizy do Wietnamu jest udanie się do ambasady tego kraju oraz okazanie wszelkich potrzebnych dokumentów. Zalicza się do nich między innymi paszport, który musi być ważny najlepiej jeszcze przez pół roku od planowanej daty powrotu. Należy również podpisać wniosek wizowy, a także okazać jedno kolorowe zdjęcie. Fotografia musi spełniać wymogi opisane szczegółowo w dokumencie i musi zostać naklejona w wyznaczonym do tego miejscu wydrukowanego wniosku.

Jedyną wietnamską placówką dyplomatyczną w Polsce jest Ambasada Socjalistycznej Republiki Wietnamu w Warszawie. To właśnie tam należy składać wnioski, a czas rozpatrywania podań wynosi oficjalnie 3 dni robocze. Istnieje też możliwość rozpatrzenia wniosku w trybie przyspieszonym, jednak trzeba uiścić dodatkową opłatę. Przekroczenie granicy z Wietnamem może odbywać się tylko w miejscowości, która została wskazana w formularzu. Trzeba w nim podać również datę planowanego wjazdu, jednak jej nie trzeba się tak ściśle trzymać. Więcej informacji dotyczących wiz do Wietnamu można znaleźć tutaj: https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-wietnamu/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *