Obozy we Włoszech – czego możesz oczekiwać?


Włochy słyną ze słonecznej pogody, smacznej kuchni i wielu wspaniałych zabytków, są więc często wybierane jako kierunek wakacyjnych wyjazdów. Ten słoneczny kraj na południu Europy cieszy się sporym zainteresowaniem także wśród młodych. Program obozów i kolonii letnich dla dzieci i młodzieży jest bardzo różnorodny, podpowiadamy więc, czego możemy oczekiwać.

Co czeka na uczestników obozów młodzieżowych do Włoch?

Obozy do Włoch wybierane są często przez młodzież i ukierunkowane są na zaznajomienie jej z bogatą kulturą, historią czy geografią tego kraju. Na koloniach uczestnicy mają również niepowtarzalną okazję do poszerzania swoich umiejętności językowych, gdyż na takie wyjazdy przyjeżdżają młodzi ludzie z różnych krajów.

Podczas kolonii i obozów we Włoszech organizowane są wyjazdy w najciekawsze miejsca tego kraju, a także zajęcia dodatkowe dla chętnych. Młodzi mogą skorzystać z takich rozrywek, jak paintball, spływy kajakowe, jazda skuterem wodnym, pływanie w aquaparku, zabawy w parku rozrywki i z wielu innych.

Kolonie we Włoszech – Rimini

Obozy i kolonie we włoskim Rimini – mieście położonym nad Morzem Adriatyckim dedykowane są dla dzieci i młodzieży w wieku od 14 do 19 lat. Turnus wakacyjny trwa 10 dni. Można tutaj oddać się plażowym rozrywkom, posłuchać dobrej muzyki i potańczyć, wziąć udział w miejskich grach, zawodach sportowych i konkursach.

Koszt obozu w miejscowości Rimini waha się między 2500 a 3000 PLN, w zależności od wybranego turnusu, sposobu podróży (dostępne są wyjazdy autokarem i przeloty samolotem) i tematyki pobytu. Interesujące oferty obozów młodzieżowych we Włoszech znajdziemy na portalu KochamWakacje.pl.

Kolonie we Włoszech – atrakcje

Na uczestników kolonii i obozów czekają liczne atrakcje, wśród nich:

  • zawody pływackie,
  • animacje plażowe,
  • karaoke,
  • bitwy wodne,
  • zawody sportowe,
  • bitwa na głosy,
  • relaks na plaży,
  • imprezy taneczne w klubach.

Rodzaje obozów dla dzieci i młodzieży we Włoszech

Jednym z rodzajów obozu we Włoszech jest obóz „Chillout”, który stanowi idealną propozycję dla wielbicieli zwiedzania. Program takiego obozu obejmuje wycieczki do Rzymu, Wenecji czy San Marino. Podczas zwiedzania stolicy razem z przewodnikiem, dzieci poznają zabytki, kulturę, sztukę i historię miasta. Mają szansę odwiedzić również najważniejsze zabytki znajdujące się w Rzymie, takie jak: Forum Romanum, Kapitol czy Watykan.

Kolejnym miastem, które zwiedza młodzież przebywająca we Włoszech, jest Wenecja. Uczestnicy mogą obejrzeć piękną architekturę tego miasta, popłynąć gondolą, czy spróbować oryginalnej włoskiej pizzy lub kupić słynne maski z karnawału w Wenecji.

Urokliwym miastem jest też San Marino. W tym mieście młodzież może zobaczyć najbardziej interesujące zabytki, takie jak: twierdza La Rocca o Guaita czy katedra św. Marino.

Kolonie i obozy we Włoszech – rozrywka

Młodzież, która skupia się głównie na rozrywce, może wybrać ofertę „Party Zone”. W czasie takiego obozu we Włoszech uczestnicy gromadzą się w hotelu tuż przy plaży, gdzie mają zapewniony aktywny odpoczynek: gry, zabawy czy zawody sportowe. Wieczorami odwiedzają najlepsze kluby w okolicy, gdzie tańczą i słuchają muzyki pod czujnym okiem opiekunów wyjazdu. Zawierają tam też nowe znajomości oraz szlifują język.

Oferta obozów we Włoszech jest bogata w różnego rodzaju atrakcje, dzięki czemu dzieci i młodzież na pewno nie będą się nudzić podczas takiego wyjazdu. Włochy dostarczą im niezapomnianych wspomnień i pozwolą nawiązać nowe przyjaźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *