Wyspa Milos w pigułce – co warto wiedzieć?


Grecja to kraj, który każdego roku przyciąga miliony turystów. Wszystko ze względu na malownicze położenie oraz dostępność wielu klimatycznych wysp. Jedną z nich jest właśnie Milos. Dlaczego warto ją odwiedzić i o czym należy pamiętać?

Atrakcje na wyspie Milos

Wyspa Milos to miejsce pełne atrakcji turystycznych, zwłaszcza tych sprzed tysięcy lat. Taka lokalizacja stanowi nie lada gratkę dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na wyspie można zwiedzić m.in.:

  • starożytne miasto w okolicach Tripiti,
  • katakumby,
  • wioskę Klima,
  • port w Adamantas,
  • Muzeum Górnictwa na świeżym powietrzu,
  • zamek Plaka,
  • antyczny teatr na wyspie Milos,
  • neolityczną osadę Phylakopi.

Wypoczynek na wyspie Milos

Wyspa Milos to doskonałe miejsce również dla osób, które wyjeżdżają za granicę w celu odpoczęcia i oderwania się od codziennych obowiązków. Na jej terenie znajdują się liczne plaże. Grecja słynie z malowniczych wybrzeży, gdzie można z łatwością się odprężyć. Takie miejsca sprawdzają się doskonale także podczas wakacyjnych sesji zdjęciowych. Często plaże w tym miejscu są otoczone pięknymi klifami, również tymi pochodzenia wulkanicznego.

Na Milos znajdują się m.in. plaże na terenach po erupcjach wulkanów. Prezentują się one niezwykle efektownie, odbiegając od typowych, złocistych obszarów na innych wybrzeżach. Plaże w Grecji są jednak odwiedzane przez wielu turystów jednocześnie, dlatego odpoczynek w sezonie wiąże się z dużymi tłumami. To właśnie z tego powodu niektóre osoby decydują się na wyjazd do Grecji w trakcie nieco chłodniejszych miesięcy. W tym kraju temperatury są wyższe niż w Polsce, dlatego plażowanie można kontynuować nawet we wrześniu, kiedy turystów na Milos jest znacznie mniej. Temperatury utrzymują się w okolicach 20 stopni Celsjusza aż do października. Jeśli jednak nie lubisz upałów, zwiedzanie tej malowniczej wyspy można rozpocząć nawet w grudniu.

Podróż na Milos – o czym warto pamiętać?

Podróż na Milos bez wątpienia jest doskonałym wyborem dla miłośników wysokich temperatur i malowniczych plaż. Przed zdecydowaniem się na taką wycieczkę trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach. Niektóre osoby wybierają się w podróż na własną rękę, samodzielnie rezerwując bilety i noclegi. Inne preferują wyjazdy z pomocą biur podróży. Bez względu na wybraną formę podróżowania, warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne. Pozwala ono na skorzystanie z pomocy medycznej za granicą. Podczas pływania czy zwiedzania z łatwością może dojść do różnego rodzaju kontuzji, wiążących się z kosztownym leczeniem.

Na rynku można znaleźć wiele polis stworzonych z myślą o osobach podróżujących. Z tego powodu wybór odpowiedniego produktu bywa bardzo trudny. Z pomocą przychodzi ranking ubezpieczeń turystycznych na rankomat.pl – to miejsce, w którym można porównać ceny oraz zakres poszczególnych polis. Dzięki temu da się znaleźć odpowiednie ubezpieczenie turystyczne w zaledwie kilka minut, bez konieczności odwiedzania wielu stron internetowych konkurencyjnych firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *