Najlepsze miejsca na ferie w górach za granicą


Polscy turyści coraz częściej spędzają ferie zimowe za granicą. Jest to uzasadniona tendencja, gdyż wiele krajów europejskich zachwyca wspaniałymi górskimi regionami idealnymi na zimowy odpoczynek. Które z nich znajdują się w gronie najchętniej odwiedzanych miejsc i dlaczego właśnie one są najpopularniejsze wśród miłośników „białego szaleństwa”?

 
natura
 

Austria

Podczas wyboru najlepszego miejsca na ferie zimowe do najważniejszych kryteriów należą: wysoka jakość obsługi w ośrodkach narciarskich, możliwość uprawiania różnych sportów zimowych, piękne krajobrazy i urokliwe miasteczka, a także tanie bilety lotnicze lub niewielka odległość od Polski, możliwa do pokonania samochodem. Wszystkie te wymogi spełnia Austria jako najchętniej wybierany kierunek turystyczny. Ponad połowa jej terytorium leży w Alpach, a tu z kolei znaczną część stanowią liczne i rozległe parki narodowe. Krajobraz ten tworzy idealne warunki na ferie spędzone na łonie natury. Na szczególną uwagę zasługują także bogate w piękną architekturę i historyczne miejsca austriackie miasta (takie jak np. Wiedeń, Innsbruck czy Salzburg), a także mniejsze miejscowości położone w górskich dolinach. Te drugie bardzo często charakteryzują się wyjątkową i unikatową zabudową i jeszcze piękniejszą okolicą. W Austrii najlepiej odwiedzić takie regiony jak Górna Austria, Styria, Tyrol czy Ziemia Salzburska.

Włochy

Interesującym kierunkiem na zimowe wakacje są także Włochy. Choć zazwyczaj kojarzone są głównie ze słoneczną Toskanią czy nadmorskimi kurortami, znaleźć tam można wiele miejsc do uprawiania sportów zimowych. W tym celu należy udać się w północną część kraju, która w dużej mierze leży w Alpach. Znajdują się tam liczne mniejsze i większe ośrodki narciarskie, często uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Charakteryzują się dużą ilością bardzo dobrze przygotowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności oraz najnowocześniejszymi wyciągami narciarskimi. We włoskich kurortach można z powodzeniem uprawiać także inne sporty zimowe takie jak skitouring, narciarstwo biegowe czy zimowy trekking po górach. Po aktywnym dniu warto natomiast odpocząć w jednej z restauracji z przepysznym włoskim jedzeniem. Regiony, które warto odwiedzić we Włoszech to przede wszystkim Południowy Tyrol, Lombardia czy Trentino.

Słowacja

Krajem, który niewątpliwie może zaskoczyć miłośników górskich widoków jest Słowacja. Część Tatr rozciągająca się na jej terenie zachwyci nawet najbardziej wymagających podróżników, a ośrodki narciarskie zainteresują niejednego narciarza. Tamtejsze kurorty, choć mniej znane od tych austriackich czy włoskich, nie odbiegają jakością od najlepszych ośrodków Europie. Ogromnym atutem Słowacji są stosunkowo niskie ceny i niewielka odległość od Polski, co ma duże znaczenie, zwłaszcza podczas planowania rodzinnych wakacji. Oprócz dobrze przygotowanych stoków narciarskich Słowacka oferuje wiele innych atrakcji. Jedną z nich są słynne baseny termalne, które umożliwiają kąpiel na świeżym powietrzu nawet w środku zimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *