Co czeka na Was w Gdańsku?


Co na Was czeka w Gdańsku

Co na Was czeka w Gdańsku?

Gdyby osoba spoza Polski zapytałaby was, jakie miasto w Polsce jest tym najbardziej atrakcyjnym turystycznie, co byście odpowiedzieli? Jednym z wariantów byłby z pewnością Gdańsk. Nie dość, że jest to miejsce niezwykle urokliwe, ze względu na dostęp do morza, widoki i usługi, to na dodatek stanowiące synonim wolności. Dla chętnych na przekonanie się o tym samemu przedstawiliśmy kilka atrakcji, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym podróżnikom.

1. Długi Targ

Długi Targ jest powszechnie uważany za najbardziej obleganą ulicę w Gdańsku, umiejscowioną w Starym Mieście. Jako główny trakt prowadzący przez miasto był miejscem, w którym zamieszkiwali najważniejsi obywatele miasta, przyjmowano królów, handlowano, ale i karano przestępców. Spacer po tym miejscu rozpoczyna się od Złotej, a kończy na Zielonej Bramie. Każda napotkana po drodze kamienica to zbiór indywidualnych ciekawych historii, przykrytych piękną architekturą. Przy Fontannie Neptuna co roku robi sobie zdjęcie przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy osób. Zabytki to jednak nie wszystko, co oferuje to miejsce. Jeśli poczujecie się głodni, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się do licznych restauracji. Spragnieni? Wtedy nie pozostaje nic innego, jak ruszyć w stronę kawiarni czy pubu. Wtedy pozostaje tylko rozgościć się na stoliku umiejscowionym na zewnątrz, cieszyć się słońcem i czekać na obsługę.

2. Żuraw

Powstał w XV wieku i od tego czasu uważany jest za jeden z symboli Gdańska, przy tym pełni również funkcję bramy miejskiej. Składając mu wizytę, poczujemy jedyny w swoim rodzaju klimat średniowiecza i będziemy mieli okazję podziwiać Motławę. Żuraw umiejscowiony jest obok Długiego Pobrzeża, czyli ponownie, jak w przypadku Długiego Targu znajduje się on przy Starym Mieście.

Jeśli po Żurawiu będziecie zainteresowani tematyką marynistyczną to bez obaw! Udajcie się do Ośrodka Kultury Morskiej, w którym to organizuje się atrakcje dla starszych i młodszych związane właśnie z morskimi dziejami naszego kraju, od czasów średniowiecza do współczesności.

3. Muzeum II Wojny Światowej

Kontynuując turystykę historyczną, to koniecznie trzeba polecić Muzeum II Wojny Światowej. W trakcie jego budowania korzystano z nowoczesnej technologii i ciekawych rozwiązań ekspozycyjnych, przez co przedstawienie wojennych dziejów Polski i świata (niezależnie, czy były one pozytywne, czy negatywne) jest więcej, niż interesujące dla odwiedzających.

Podsumowanie

Jak widać, Gdańsk oferuje wiele atrakcji dla turystów. Ci jednak nie powinni zapominać o jednym: optymalnym zakwaterowaniu. Jeśli wybiorą oni hotel w centrum Gdańska, to każda z powyższych atrakcji będzie na wyciągnięcie ręki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *