Polska poza szlakiem, czyli czym mogą Cię zaskoczyć popularne ośrodki turystyczne


polska poza szlakiem popularne osrodki turystyczne

Wycieczka do popularnych ośrodków turystycznych w Polsce wcale nie musi być nudna, nawet jeśli odbywa się po raz kolejny. By się o tym przekonać, wystarczy odrzucić tradycyjne przewodniki i spojrzeć nieszablonowo na cel podróży. Co można odkryć poza turystycznym szlakiem? Sprawdźmy, jakie sekretne zakątki kryją się w popularnych miastach w Polsce!

Okazuje się, że, aby natknąć się na interesujące miejsca, wcale nie trzeba oddalać się od popularnych atrakcji. Wszak, jak mówi przysłowie, najciemniej pod latarnią. Pora rzucić zatem nieco światła na mniej znane oblicze Warszawy, Gdańska i Sopotu.

Warszawa poza szlakiem

Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza – to najważniejsze symbole Warszawy. Niedaleko nich kryją się jednak prawdziwe perełki, o jakich milczą przewodniki. Zaledwie 5 minut spacerem od Pałacu Kultury i Nauki znajduje się Fotoplastikon warszawski – unikatowe miejsce na mapie stolicy, w którym można zobaczyć oryginalny fotoplastikon, jedno z niewielu zachowanych na świecie urządzeń do prezentacji zdjęć. W zbiorach warszawskiej galerii jest aż 7 tys. trójwymiarowych fotografii Warszawy i nie tylko.

Także okolice Starego Miasta skrywają ciekawe miejsca. Przykładem może być oddalony o niespełna 400 m Mariensztat – zabytkowe osiedle z XVIII w., rzadko odwiedzane przez turystów. Tworzą je zaledwie 23 kamienice – część z nich otacza opustoszały rynek z fontanną. Klimat tego miejsca jest niepowtarzalny.

Okazuje się, że nawet pozornie dobrze znane miejsca, mają przed turystami swoje sekrety. Bo kto, idąc do Łazienek Królewskich, wypatruje w nich cadillaca Józefa Piłsudskiego czy Ogrodu Chińskiego? A właśnie takie skarby można odnaleźć na terenie słynnego kompleksu pałacowo-ogrodowego. Jak widać wcale nie trzeba się oddalać od popularnych atrakcji, żeby poznać ciekawe i rzadziej odwiedzane miejsca w stolicy. Nocleg na Starym Mieście lub w Śródmieściu będzie zatem świetnym pomysłem, który pozwoli połączyć zwiedzanie typowych zabytków Warszawy z odkrywaniem mniej banalnych miejsc. Pod tym względem atrakcyjną lokalizacją cieszą się apartamenty Little Home. Położone w ścisłym centrum, na ulicach: Złotej, Świętokrzyskiej, Hożej, Nowogrodzkiej, Górskiego, Brzozowej i Noakowskiego gwarantują wygodne przemieszczanie się po mieście, łatwy dostęp do środków komunikacji miejskiej i komfortowy wypoczynek. Ich wnętrza wyróżniają się gustownym wystrojem, niezbędnym wyposażeniem i domową atmosferą, co sprawia, że z przyjemnością wypoczywa się w nich po intensywnym dniu pełnym wrażeń.

Nieznane oblicze gdańskiej starówki

Komu wydaje się, że centrum Gdańska nie ma do zaoferowania nic więcej poza uliczkami Starego Miasta, a Wrzeszcz ogranicza się do biurowców i centrów handlowych, powinien pozbyć się złudzeń. Wystarczy tylko wyostrzyć wzrok. W ten sposób można się natknąć na przykład na Piwnicę Romańską, znajdującą się w podziemiach, na placu między kościołem św. Mikołaja a Halą Targową. O jej istnieniu świadczy tylko niepozorna budka, która jak wehikuł czasu przenosi turystów w głąb wieków średnich. Klimat tamtych czasów przywołują:nieduża wystawa, ciekawy film animowany o losach zakonu Dominikanów w Gdańsku, ossuarium ze szczątkami zmarłych i mury średniowiecznego refektarza.

Niedaleko Starego Miasta znajduje się także inny ciekawy zabytek – zespół schronów, strzelnic i umocnień. Jego historia liczy 200 lat i wciąż skrywa sporo tajemnic. Militarny kompleks znajduje się na wzniesieniu, skąd rozciąga się piękny widok na Śródmieście i tereny stoczniowe. Wystarczy zatrzymać się na nocleg w Gdańsku Głównym, żeby wprost z apartamentu wyruszyć na odkrywanie tego mniej znanego oblicza miasta. Dogodna lokalizacja Apartamentów Little Home gwarantuje bezproblemowy dostęp do zarówno popularnych, jak i rzadziej odwiedzanych zabytków, a także restauracji i kawiarenek. Przytulne, zaaranżowane ze smakiem wnętrza mieszkań na wynajem łączą estetykę z wygodami w najwyższym standardzie. Odpoczynek w takim miejscu to spełnienie marzenia o luksusie i komforcie w domowej atmosferze, w sercu zabytkowego miasta.

Wrzeszcz nieodkryty

Wytrawni turyści znajdą dla siebie atrakcje także w niesłynącej z zabytków dzielnicy Wrzeszcz. Dość wspomnieć o nawiedzonej Willi przy ul. Sobótki. Neorenesansowy budynek z XX w. powoli popada w ruinę, ale jego tajemnicza historia nieustannie dodaje mu uroku. Powstał na diabelskim wzgórzu, gdzie dawniej miały zbierać się czarownice, a on sam stał się miejscem zgromadzeń masonów.

Dzielnica jest ciekawym punktem na nocleg, bo sporo w niej odnowionych kamienic – te przy ul. Wajdeloty koniecznie trzeba dodać do programu wycieczki. Przy okazji zwiedzania można zatrzymać się w którejś z przytulnych kawiarenek, a wieczorem wybrać się na zakupy, do kina lub po prostu zrelaksować się przy telewizorze w wygodnym i luksusowym apartamencie Little Home.

Sekrety sopockich willi

Dla wielu atrakcje Sopotu zaczynają się na początku słynnego deptaka Monte Cassino, a kończą namolo. Warto jednak, choć na chwilę i wcale niedaleko, uciec od zatłoczonego Monciaka, żeby odkryć piękno kamienic i rezydencji oraz kryjące się w murach tych budynków fascynujące historie. Opowiadają one o masońskich naradach lub codzienności mieszkających w nich elit: rodziny Miłoszów, Zbigniewa Herberta. Szczególne wrażenie robią Dom z wieżą przy ul. Goyki, wille przy ul. Obrońców Westerplatte, kamienice przy ul. Kościuszki i rezydencje przy ul. Władysława IV. Z tymi punktami są świetnie skomunikowane Apartamenty Little Home, które znajdują się w pobliżu wspomnianych ulic. Ich zaciszne, pełne perełek architektury otoczenie w połączeniu z wysokim standardem czyni z nich atrakcyjne miejsce na nocleg w najpopularniejszym kurorcie w Polsce. To modne miasto wymaga luksusu, dlatego wszystkie apartamenty powstały w nowoczesnym stylu, w zgodzie z najwyższymi standardami. Charakteryzują się wysmakowanym designem, pełnym wyposażeniem i domową atmosferą, aby uczynić pobyt w Sopocie jeszcze bardziej przyjemnym i niezapomnianym.

undefined

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *