Czeskie miasto, które zachwyci Cię bogactwem atrakcji: poznaj wyjątkowe miejsca Ostravy


Ostrava-art

Jeśli szukasz ciekawego miejsca na weekendowy wypad, to zdecydowanie nie możesz przejść obojętnie wobec Ostravy. To trzecie co do wielkości czeskie miasto znajduje się tuż obok polskiej granicy, przez co coraz chętniej wybieramy je na krótki urlop. Bogactwo zabytków, historycznych atrakcji, miejsc dla całej rodziny i wyśmienitej kuchni sprawia, że do Ostravy warto udać się nie tylko na weekend. Szczególnie, że w ostatnich latach miasto zainwestowało w rozwój atrakcji turystycznych i zadbało o to, aby przyjezdni jeszcze nie raz tu powrócili.

Czechy mniej znane

Czego możemy spodziewać się po Ostravie? Przede wszystkim różnorodności. Z jednej strony to miasto o bogatej historii górniczej, z drugiej intensywnie rozwijająca się część Czech, która oferuje turystom różnorodne formy spędzania czasu. W Ostravie nie tylko zwiedzimy byłe kopalnie i huty, ale i odwiedzimy basen naturalny i ogromne ZOO. Miłośnicy czeskiej kuchni spróbują lokalnych przysmaków w kameralnych restauracjach, a poszukiwacze perełek czeskiej architektury zatracą się w pięknych uliczkach starszej części miasta.

Must see Ostravy

Przed wyruszeniem w podróż warto dowiedzieć się o Ostravie więcej. Świetnym źródłem informacji będą nie tylko przewodniki o Czechach, ale również blogi podróżnicze, na których znajdziemy wiele przydatnych informacji. Przygotowując plan zwiedzania Ostravy, weźcie pod uwagę nasze wskazówki – oto kilka miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć:

  • Nowy Ratusz – najwyższa siedziba władz miejskich. Budynek pochodzi z 1930 roku i utrzymany jest w stylu modernistycznym. Z 85-metrowej wieży można podziwiać zachwycającą panoramę miasta.
  • Stary Rynek – centralny plac miasta, przy którym znajdują się urokliwe kamienice z XIX i XX wieku. Warto poświęcić chwilę na spacer pobliskimi uliczkami i przyjrzeć się secesyjnym budynkom – szczególnie warty uwagi będzie Dom Mikeska, w którym znajduje się obecnie Dom Książki.
  • miejsca związane z górnictwem – wszyscy zainteresowani historią regionu powinni udać się Muzeum Górniczego u stóp Wzgórza Landek oraz obejrzeć specjalną ekspozycję w dawnej kopalni Michał. Chętni mogą się także wybrać do kompleksu kopalni i hut w Dzielnicy Witkowice.
  • Zoo w Ostravie – ogromny ogród zoologiczny, którego historia sięga 1951 roku. Na jego terenie możemy zobaczyć blisko 360 gatunków zwierząt. Znakomita atrakcja nie tylko dla najmłodszych. Na zwiedzanie polecamy zarezerwować sobie nieco więcej czasu.
  • Muzeum Browarnictwa Ostravar – prawdziwa gratka nie tylko dla smakoszy piwa, ale i wszystkich zainteresowanych historią regionu. Podczas zwiedzania dowiemy się więcej o produkcji czeskiego piwa oraz skosztujemy lokalnych wyrobów.
  • Basen naturalny – w sam raz na odpoczynek po całym dniu zwiedzania. Ogromne ślizgawki, boiska do gry i wypożyczalnia sprzętu sportowego to tylko początek atrakcji. W upalny dzień każdy znajdzie tu coś dla siebie, a miłośnicy kuchni spróbują lokalnych przysmaków.

Wyrusz w podróż pociągiem do Ostravy!

W jaki sposób najwygodniej dostać się do czeskiej Ostravy? Oczywiście pociągiem! Teraz podróż pociągiem do tego czeskiego miasta przebiegnie w wygodnych i komfortowych warunkach. Wystarczy wybrać interesujący nas termin wyjazdu i zakupić bilet na jedno z codziennych połączeń kolejowych do Ostravy oferowanych przez PKP Intercity. Do wyboru nie tylko popularna trasa Katowice Ostrava, ale także relacja z Warszawy, Krakowa i Trójmiasta. Wolisz podróżować w dzień czy w nocy? Teraz możesz zdecydować się zarówno na podróż w ciągu dnia, jak i w nocy – PKP Intercity oferuje połączenia w dogodnych dla Ciebie porach dnia. Wszystko po to, aby każdy z nas mógł podróżować dokładnie tak jak lubi. Do tego przestronne składy pociągowe i wygodne miejsca – w sam raz, aby już w trakcie podróży poczuć się jak na krótkich wakacjach.

Aby zarezerwować bilet Katowice Ostrava, wystarczy odwiedzić stronę internetową spółki PKP Intercity i kliknąć na interesujący nas termin!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *