TAJLANDIA – KRAINA UŚMIECHÓW


Lamai Beach Badebucht Koh Samui Thailand

 

Chcielibyście pierwszy raz przekroczyć granice Europy i wybrać się na prawdziwie egzotyczne wakacje? A może od wielu lat zastanawiacie się, czy odwiedzić Azję i nie jesteście pewni, który kraj wybrać?
Mamy dla was podpowiedź: Tajlandia! Ten piękny kraj w południowo-wschodniej Azji jest doskonałym wstępem do eksplorowania bardziej egzotycznych lokalizacji. Wszędzie można porozumieć się po angielsku, transport jest doskonale zorganizowany, a jedzenie – pyszne i niedrogie. Tajlandia jest pełna atrakcji i dla łowców wrażeń, i dla spragnionych relaksu. A dodatkowo z pewnością egzotycznym doświadczeniem jest, sam klimat tam panujący.
Pierwszym, co widzi większość turystów, jest stolica kraju Bangkok – brama do Azji południowo-wschodniej, chaotyczne i szalone miasto na granicy między nowoczesnością a tradycją. Tajlandia nazywana jest często krajem uśmiechów. Rzeczywiście, Tajowie są spokojni i przyjaźni, choć należy pamiętać o lokalnych obyczajach: choćby o tym, że w tym, w zdecydowanej większości buddyjskim, kraju szczególnym poważaniem cieszy się król Rama IX – najdłużej panujący władca na świecie.Bangkok city skyline while sunset
Królewski Bangkok to najstarsza część miasta, od której warto zacząć zwiedzanie: Wielki Pałac był oficjalną rezydencją królów od XVIII wieku, gdy panował Rama I, zaś Świątynia Szmaragdowego Buddy to najświętsza budowla w całej Tajlandii. Najstarsza jest natomiast Świątynia Leżącego Buddy, której budowę rozpoczęto w XVI wieku.
Fascynującym miejscem jest Damnomen Saduak – położony o około 100 km od Bangkoku pływający targ, którego stoiskami są łodzie unoszące się na kanale. Warto z pewnością zajrzeć tu, by zaopatrzyć się w soczyste owoce, wyroby rękodzielnicze lub zjeść pyszną zupę tom yum czy tom kha. Jedzenie to zresztą jedna z największych przyjemności podczas pobytu w Tajlandii – pikantne zupy i dania curry, pachnący ryż i desery na bazie mleka kokosowego, bananów czy mango zachwycą wszystkich wielbicieli azjatyckich smaków.
Wielbiciele plażowania również mają w czym wybierać: szczególnie atrakcyjnym dla nich rejonem jest wyspa Koh Samui, która zachwyca niezwykłą przyrodą. Do najczęściej fotografowanych atrakcji należą „babcia i dziadek” – formacje skalne, które kształtem przypominają narządy płciowe kobiety i mężczyzny. Plaże – Chaweng Beach, Big Budda Beach czy Ban Kao – są tu przepiękne, piaszczyste i otoczone wysokimi palmami, a na szczególną uwagę zasługują niezwykłe wodospady Namueang.
Panorama of Phi-Phi island, Krabi Province, Thailand, AsiaCiekawym pomysłem jest też wizyta w prowincji Krabi, położonej nad Morzem Andamańskim. Jej stolica to spokojna, rybacka osada (źródła historyczne wskazują, że jest jednym z najstarszych miasteczek w kraju), z której łatwo dostać się na pobliskie wybrzeże, na przykład na skąpaną w słońcu plażę Railay lub na wyspy Ko Lanta lub Ko Phi Phi. Ich malownicze piaski i zielone lasy pozwolą w pełni nacieszyć się naturalnym bogactwem Tajlandii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *