5 FAQ Smart Podróżowania


arrival

Jak podróżować komfortowo bez konieczności rozbijania banku? Przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek, które pomogą zarówno zapalonym podróżnikom jak i sezonowym urlopowiczom.

1. Kiedy powinniśmy bookować loty?

Większość sprytnych podróżników szuka ofert biletów w jak najlepszych cenach. W czasie wakacji priorytetem zamiast niskiej ceny może być przelot lub przejazd w określonych dniach. Większość podróżujacych zdaje sobie sprawę, że zbyt późne zabookowanie lotu może być bardzo kosztowne. Wcześniejszy zakup nie musi jednak oznaczać, że bilety będą tańsze. Nasza rada: bookuj kilka tygodni wcześniej lub, gdy cena Ci odpowiada. Dla kilku złotych różnicy nie warto zwlekać. Nie mamy pewności, że ceny nie wzrosną lub bilety zostaną zwyczajnie wykupione. Często czekanie do ostatniego momentu może skutkować rozczarowaniem.

Gdzie znajdziemy najlepsze okazje?

Gdy szukamy najlepszych okazji,  zastanówmy się jakim środkiem transportu chcemy się przemieszczać. Czasem tańsza opcja po porównaniu z innymi może okazać się nieco mniej interesująca. Podróżując autem czy autobusem możemy zaoszczędzić pieniądze, lecz przeznaczymy na to więcej czasu. Jeśli mamy do pokonania duży dystans warto zastanowić się nad lotem. Większość lini lotniczych, biur podróży posiada “oferty specjalne” czy “sezonowe promocje” na swoich stronach internetowych. Obecne oferty znajdziemy także na stronach takich jak Skyscanner, Kupon.pl, Flippo, Fly4free. Które zbierają najlepsze aktualnie dostępne oferty.

3. Jak wybrać atrakcyjny lecz mniej popularny kierunek wyjazdu?

Jak co roku do wakacyjnego kalendarza wpisują się miejsca mniej i bardziej popularne. Rzym, Paryż, Barcelona, Londyn, Tunezja, Egipt czy Grecja. Również w 2015 tysiące naszych rodaków wyruszy na urlop w tych kierunkach. Co z mniej popularnymi, równie ciekawymi, jeszcze nieodkrytymi a tańszymi destynacjami? Rumunia, Bułgaria, Majorka, Gruzja, Macedonia, Albania, Serbia, Bośnię i Hercegowina oraz Czarnogóra.

4. Gdzie szukać najlepszego i niedrogiego noclegu?

Zdecydowanie łatwiej znaleźć odpowiednie miejsce noclegowe poza szczytem sezonu. Warto rozważyć przełożenie urlopu na wczesną jesień lub późną wiosnę. Ominą nas wtedy wyższe ceny oraz tłumy turystów. Na booking.com znajdziemy wiele okazji. Jeśli interesuje nas własny pokój czy mieszkanie, ciekawą opcja jest Arbnb, które bardzo możliwe w przeliczeniu może okazać się tańsze niż hotel czy hostel, szczególnie przy większej liczbie osób.

5. Na co wydajemy najwięcej pieniędzy podczas wakacji?

Odwołany lot, taksówka na lotnisko w przypadku spóźnienia, nieprzewidziane wydatki na lotnisku, jak jedzenie, napoje, strefa bezcłowa, wynajem auta, wymiana pieniędzy w kantorze. Ceny na lotniskach są dużo wyższe niż w mieście. Większość z wymienionych rzeczy można przygotować wcześniej. Kanapka “na drogę”, auto wynajęte przez internet, wymiana waluty w dobrej cenie w znanym nam kantorze, unikanie zbędnych zakupów w strefie bezcłowej pozwolą nam uniknąć zbędnych wydatków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *