Hiszpania – krajem 1000 i jednej atrakcji


141899787393000600
Hiszpania niemal od zawsze znajduje się na liście najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych podróży turystów z całego świata. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż miejsce to zdaje się być perfekcyjną odpowiedzią na potrzeby przeciętnego turysty. Na zainteresowanych czekają tu przepiękne zabytki, pyszna kuchnia i malownicze krajobrazy. Z jakich jeszcze powodów Hiszpania cieszy się – rosnącą z roku na rok – popularnością? Czy pomysł na wakacje w Hiszpanii to dobra idea, absolutnie dla każdego?

Za co kochamy Hiszpanię?

Istnieje, co najmniej kilka głównych powodów, dla których warto zaplanować wakacje w Hiszpanii. Hiszpania to przede wszystkim obietnica pozytywnej energii przez cały pobyt. Gwarantuje ją piękna, słoneczna pogoda oraz bogactwo krajobrazów, na które składają się zarówno zabytkowa architektura, jak skąpane w zieleni wzgórza czy malownicze plaże. Nie bez znaczenia jest też podejście do gości miejscowej ludności, a tych cechuje nieustająca żywiołowość. Hiszpania uwodzi też niepowtarzalną atmosferą bezustannej fiesty. No i wreszcie Hiszpania to także miejsca związane z twórczością hiszpańskich artystów takich jak Pablo Picasso czy Salvador Dali.

Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Pomysł na wakacje w Hiszpania nie musi ograniczać się jedynie do korzystania z uroków tamtejszych plaż. O wiele ciekawej spędzimy czas wolny podróżując po tym kraju, a miejsc godnych naszej uwagi tu nie brakuje. Najwięcej emocji wzbudzą w nas najpiękniejsze miasta Hiszpanii. Na plan pierwszy wysuwa się słynna Barcelona – stolica Katalonii. Odwiedzając ją powinniśmy przede wszystkim spędzić trochę czasu spacerując po centrum miasta (Dzielnica Gotycka), gdzie możemy podziwiać kamienne domy i oryginalne brukowane uliczki. Nasze wakacje w Hiszpanii z pewnością urozmaici również wizyta w madryckim muzeum Prado, zaliczanym w poczet najbogatszych muzeów świata. Odwiedzając ten kraj dobrze jest również odwiedzić legendarną górę Montserrat – miejsce niezwykłe, któremu przypisywana jest cudowna moc. To właśnie tu na wysokości 1000 m n.p.m. mieści się imponujących rozmiarów klasztor Benedyktynów. Znajdziemy tu również figurę Czarnej Madonny, którą – zgodnie z tutejszymi wierzeniami – ukrył sam św. Piotr. Ciekawostką architektoniczną wartą naszej uwagi jest też Diabelski Most czyli rzymski akwedukt o imponującej długości – 220 m oraz wysokości -27 m. Nasz urlop w Hiszpanii warto też urozmaicić wizytą w Figueres – mieście narodzin i twórczości wielkiego artysty Salvadora Dali, odwiedzając koniecznie muzeum z największym zbiorem pamiątek po nim i jego dzieł.

Jak zatem widzimy, Hiszpania to kraj tysiąca atrakcji. Spędzając cały swój wolny czas na skąpanych w słońcu plażach – wiele tracimy. Mając, więc w zamyśle swoje hiszpańskie wakacje, warto zaplanować wcześniej wolny czas, korzystając na przykład z informacji o atrakcjach turystycznych tego miejsca znajdujących się w sieci. Wtedy z pewnością taki pobyt zapisze się na długo w naszej pamięci, jako atrakcyjny i ciekawy.

Jeśli szukasz ofert wakacji w Hiszpanii sprawdź tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *