Luksusowe wakacje – opinie i trendy


egipt-tabaWyjątkowe przeżycia, wspomnienia na lata, rajskie widoki, wspaniałe fotografie. Zapewne tak wyglądają wakacje idealne. Z kim udać się w taką podróż? Wbrew pozorom, oferta biur podróży nie jest w tym względzie jedyna.

Luksusowe wakacje coraz częściej przestają być jedynie sferą marzeń, a stają się częścią rzeczywistości. Dzieje się tak dlatego, iż sytuacja finansowa Polaków poprawia się z roku na rok. Coraz szersze grono osób może pozwolić sobie na dobra luksusowe, w tym ekskluzywne wakacje. Rośnie liczba turystów zwiększających wakacyjny budżet do 6 tysięcy i więcej. Trend wzrostowy dotyczy również wyjazdów firmowych. Zwłaszcza duże przedsiębiorstwa mają coraz częściej do zaproponowania swoim pracownikom wypoczynek w luksusowej atmosferze egzotyki.

Popularności ekskluzywnych pobytów urlopowych sprzyja rozwój sieci połączeń lotniczych. Uruchomienie bezpośrednich lotów z Warszawy do Pekinu wzmogło zainteresowanie kierunkiem chińskim, nie tylko wśród turystów, ale także przedsiębiorców handlujących z Państwem Środka bądź dopiero szukających tam partnerów do współpracy. Wejście na polski rynek Qatar Airways oraz linii Emirates, dwóch przewoźników znanych z wysokiego komfortu przelotów także sprawiło, że coraz więcej osób wybiera odpoczynek w eleganckich kurortach Azji.

Komfort najważniejszy

Luksusowe wakacje to przede wszystkim komfort. Stajemy się coraz bardziej wymagający po tym względem, ponieważ możemy sobie na to pozwolić. Standard czterogwiazdkowego hotelu to wciąż najpopularniejsza z wybieranych opcji przez osoby rezerwujące wakacje, a pięciogwiazdkowe hotele wyraźnie zyskują na znaczeniu. Jest więcej niż pewne, że taki trend będzie się tylko nasilał.

Czego dokładnie oczekujemy od luksusowych wakacji?

Luksus niejedno ma imię. Dla jednych oznacza on „tylko” pięciogwiazdkowy, doskonale wyposażony hotel, dla innych możliwość odbycia wycieczki helikopterem czy zagrania w golfa. Pokusić się jednak można o sformułowanie kilku podstawowych wymagań. Osoby zainteresowane ekskluzywnym odpoczynkiem oczekują zazwyczaj atrakcyjnie położonego apartamentu, np. z widokiem na morze, ale jednocześnie spokoju i ciszy. Z tego powodu niejednokrotnie decydują się na pobyt w kurorcie poza wysokim sezonem. Stosunkowo nowym trendem wśród miłośników wysokiego standardu wakacji jest ukierunkowanie na zdrowie. Taki klient oprócz standardowych udogodnień ceni dostęp do ekskluzywnego salonu odnowy biologicznej, sauny oraz innej infrastruktury leczniczej. Część klientów, zwłaszcza tych młodszych, od wyjazdu luksusowego wymaga ponadto nieprzeciętnych wrażeń i atrakcji. Niepowtarzalną przygodę amatorom mocnych doznań zapewnia kitesurfing, skok na bungee, rafting lub nurkowanie w rajskich, nieziemsko pięknych światach podwodnych.

Wakacje klubowe” – luksusowo i przystępnie

Nie koniecznie prawdą są opinie, że to co ekskluzywne musi jednocześnie zawsze być drogie. Podstawowym wyznacznikiem luksusu jest bowiem komfort oraz wysoki poziom turystycznego produktu. Opcją pozwalającą połączyć w jedno korzystną cenę oraz jakość jest usługa „wakacji klubowych”. – Klienci decydujący się na skorzystanie z apartamentów w systemie „wakacji klubowych” otrzymują standard na poziomie hotelu czero- lub pięciogwiazdkowego. Jednocześnie płacąc za rezerwację dostają gwarancję ceny w obiekcie – mówi Arkadiusz Olszowy, reprezentujący firmę Holiday Travel Center Sp. z o.o., która zajmuje się „wakacjami klubowymi”. Ponieważ oferta adresowana jest głównie do przedsiębiorców ceniących wysoki standard, więcej informacji uzyskać można na specjalnie przygotowanych prezentacjach produktu.

Dobry wybór miejsca na wyjazd, to recepta na satysfakcjonujący odpoczynek. By się nie rozczarować, warto dobrze przyjrzeć się różnorodnym ofertom, nie tylko biur podróży, które w ostatnim czasie niejednokrotnie bankrutowały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *