[Not a valid template]Światowa Rada Turystyki i Podróży (WTTC) zaktualizowała szacunki dotyczące rozwoju globalnej turystyki w tym roku.
Aktualizacja danych nie jest duża – zamiast ogłoszonych na początku roku 2,8%, turystyka według najnowszych analiz rozwinąć ma się w tym roku o 2,7 proc. Kluczowe dla obniżki prognoz mają być mniejsza wartość światowego PKB oraz problemy w strefie euro.
Według WTTC najlepiej obecnie radzą sobie rynki, które mocno odczuły kryzys w ubiegłych latach. Jeśli chodzi o turystykę przyjazdową to liderami są Japonia (wzrost o 44,4 proc.), Tunezja (41,7 proc.), Egipt (23,4 proc.)
Natomiast najsłabiej radzić sobie będzie Europa Wschodnia i Południowa. Trudne chwile przeżywa również Grecja, gdzie wypływy z turystyki mają być mniejsze za sprawą 9% spadku spadku liczby turystów.