Upadło śląskie biuro podróży Aquamaris


[Not a valid template]Aquamaris jest kolejnym biurem, które ogłosiło upadłość. Na stronie Aquamaris można przeczytać komunikat o zawieszeniu działalności.

„Szanowni Państwo,

Informujemy, że z powodu niewypłacalności nie jesteśmy w stanie kontynuować działalności gospodarczej i zarząd podjął decyzję postawienia spółki w stan upadłości.

Na taki stan rzeczy miał wpływ nagły spadek Sprzedaży (pisownia oryginalna – red.) spowodowany sytuacją kryzysu na rynku oraz problemy z poprzednimi upadkami firmy lotniczej Air Poland na bazie której mieliśmy skonstruowany oraz skalkulowany program Lato 2012 oraz biura podróży Sky Club, z którymi byliśmy związani umowami o przeloty charterowe. Ponadto do dnia dzisiejszego do godziny 15.00 nie otrzymaliśmy żadnego potwierdzenia rejsów od brokera GTS na wyloty od 2.08-05.08 2012 co spowodowało iż zmuszeni jesteśmy podjąć tak trudną dla nas decyzję.

Dodatkowym czynnikiem podjęcia tejże decyzji była odmowa ubezpieczyciela o kontynuacji udzielenia gwarancji dla organizatora turystyki i co z tym zwiazane wycofanie się zagranicznego inwestora, z którym prowadzone były rozmowy o podniesienie kapitału spółki.

Decyzja ta spowodowała, iż zmuszeni jesteśmy zrezygnować z wielu planów i projektów, które pragnęliśmy zrealizować w najbliższej przyszłości”

Obecnie za granicą przebywa ponad 600 klientów biura podróżny.

Za granicą znajduje się obecnie ponad 600 klientów firmy. Przebywają w Bułgarii, Egipcie i w Grecji. Ubezpieczycielem Aquamaris jest Towarzystwo Ubezpieczeń Europa, a wysokość ubezpieczenia opiewa na kwotę 500 tys zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *