Bankructwo OLT Express?


[Not a valid template]Linie OLT Express zawiesiły wszystkie rejsy oraz wstrzymały sprzedaż biletów.

W czwartek 26.07 na stronie OLT Express pojawił się taki komunikat:
„Informujemy, że od 27 lipca br. wszystkie rejsy regularne zostają zawieszone do odwołania, tym samym wstrzymana zostaje sprzedaż biletów lotniczych.

Wszystkim Pasażerom, którzy za pośrednictwem www.oltexpress.com lub OLT Express Call Center nabyli bilety na odwołane rejsy przysługuje prawo do zwrotu kosztów biletów.

Wszyscy Pasażerowie anulowanych rejsów zostaną osobiście powiadomieni o zmianach i przysługujących im prawach przez pracowników naszego Call Center.

Za wszystkie niedogodności serdecznie Państwa przepraszamy.”

Początkowo OLT Express informował o zawieszenie lotów turbośmigłowymi ATR-ami –  od 11 sierpnia. Jednak firma zawiesiła tego typu loty już od wczoraj. Władze spółki tłumaczyły taką decyzję wymaganiami inwestora, który miał być wykupieniem udziałów w OLT Express. Jednak doniesienia prasowe mówią o problemach z wpłatami rat leasingowych i chęci powstrzymania kolejnych strat finansowych. Linie nie płacą również portom lotniczym.

OLT Express powstał w 2011 roku w wyniku przejęcia większościowych udziałów w dwóch polskich liniach lotniczych: OLT Jetair oraz Yes Airways. Linia OLT Jetair oferowała loty krajowe i zagraniczne przy wykorzystaniu samolotów turbośmigłowych, natomiast Yes Airways była wcześniej linią czarterowych korzystająca z samolotów typu Airbus A320

W październiku OLT Express miał uruchomić połączenia europejskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *