Molveno


[Not a valid template]Paganella to porośnięty lasami płaskowyż, otoczony dwiema najważniejszymi grupami górskimi na obszarze całego Trentino. Rozpościera się on pomiędzy szczytem Paganella a masywami Dolomiti di Brenta. Najwyższy punkt płaskowyżu znajduje się na terenie Parku Narodowego Adamello Brenta i jest położony na wysokości 2165 m.Widoki, które roztaczają się z płaskowyżu Paganella, zapierają dech w piersiach.

Płaskowyż Paganella to idealne miejsce dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Miejscowości tutaj położone stanowią doskonałe ośrodki sportowe. W rozległym parku w miejscowości Andalo, położonym nad brzegiem jeziora, można korzystać z licznych atrakcji. Mieszczą się tu korty do gry w tenisa, boiska sportowe i znakomita ścianka wspinaczkowa. Do pozostałych atrakcji należą m.in.: przejażdżki konno wokół jeziora, jazda na łyżwach, relaks w jednym z centrów SPA, spacery w rakietach śnieżnych, jazda na nartach biegowych lub snowboardzie, basen, i szereg innych aktywnych rozrywek. To znakomity teren do pieszych wycieczek po górskich szlakach i spacerów po trasie biegnącej wzdłuż malowniczych jezior.

Najistotniejsze ośrodki narciarskie, jakie są tu ulokowane, to: Andalo, Fai della Paganella i Molveno. Każdy z nich posiada bogatą ofertę dla miłośników narciarstwa. Więcej informacji o ośrodkach na płaskowyżu Paganella możecie znaleźć tutaj.

Molveno to miejsce atrakcyjne nie tylko dla fanów sportów zimowych – jest to także miejsce bardzo chętnie wybierane jako cel podróży w ciągu sezonu letniego, przede wszystkim ze względu na wspaniałe jezioro, nad którym jest położone.

[Not a valid template]Jezioro Molveno to największe z włoskich jezior położonych na wysokości powyżej 800 metrów. Ma aż 85 metrów głębokości, dzięki czemu nie zamarza podczas zimy – pozwala to na uprawianie sportów wodnych również o tej porze roku. Krajobrazy otaczające je są niezwykle malownicze. Bardzo atrakcyjnym atutem tego terenu jest widok na góry Brenta zarysowujące się na zachodzie, które od strony Molveno wyglądają nieco odmiennie niż z innych punktów, choć równie oszałamiająco. W wielkiej, lśniącej tafli polodowcowego Molveno odbijają się skaliste, dostojne szczyty gór Brenty. Turyści, którzy przyjeżdżają tam i stacjonują w jednej z położonych nad brzegiem jeziora miejscowości, bardzo sobie cenią tamtejsze tereny – są one znakomite na piesze wycieczki i jazdę na rowerze po szlakach górskich. Można stąd wspinać się przez las na szczyty Dolomitów Brenty i na górę Gazza (wysokość: 2034 m), na których panują doskonałe warunki do uprawiania jazdy na nartach. Jezioro stanowi wielką atrakcję dla miłośników wędkarstwa, sportów wodnych (np. pływania na desce, w łódkach, kajakach) i wypoczynku na plażach pośród relaksującej zieleni traw. Tutaj znajdziecie więcej ciekawych informacji o Molveno.

Miasteczko nie oferuje zbyt wiele do zwiedzania – przeważającą jego część stanowią pensjonaty i hotele. Z Molveno można łatwo dotrzeć (np. skibusem lub transportem zapewnianym przez hotel) do położonego o 4 km dalej ośrodka narciarskiego Paganella. Transport funkcjonuje w sezonie bez zarzutów pomiędzy wszystkimi trzema najważniejszymi ośrodkami na płaskowyżu Paganella: Molveno, Fai della Paganella i Andalo. Dzięki temu można bez przeszkód korzystać ze wszystkich atrakcji oferowanych
na tym obszarze.

[art. sponsorowany]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *