Płatny bagaż podręczny w Wizz Air


[Not a valid template]Linia Wizz Air zapowiedziała wprowadzenie na próbę od 1 sierpnia testowo nowej procedury obsługi bagażu podręcznego. Celem nowej procedury ma być zmniejszenie opóźnienia oraz zwiększenie wygody pasażerów podczas wsiadania na pokład samolotu. Bagaż podręczny zostanie podzielony na duży i mały..

Mały bagaż podręczny nie będzie mógł przekraczać wymiarów 42x32x25 cm ani wagi 10 kilogramów. Warunki takie spełnia bardzo mała walizeczka, szkolny plecak lub torba na laptopa. Bagaż taki na pokład samolotu Wizz Air będzie można wnieść za darmo.

Natomiast duży bagaż podręczny to bagaż o maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 10 kilogramów czyi taki jak obowiązuje dotychczas. Od 1 sierpnia na wybranej trasie będzie podlegał opłacie w kwocie 10€, uiszczanej przez Internet.

Test z nowy podziałem bagażu podręcznego potrwa cały sierpień. Jeżeli próba okaże się sukcesem, to nowe procedury zostaną wprowadzone w całej siatce połączeń Wizz Air”

Najprawdopodobniej wybrane linie to tylko połączenie między Katowicami a Londynem (w obu kierunkach).

Co ciekawe i istotne – jeżeli skorzystamy z wykupienia dużego bagażu podręcznego to automatycznie blokuję nam się możliwość zabrania na pokład darmowego bagażu mniejszego

Fot: eisenbahner | flick.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *