Festiwal „Śląskie Smaki” już niebawem


[Not a valid template]W sobotę, 26 maja odbędzie się siódma edycja Festiwalu „Śląskie Smaki”. Jak co roku na imprezie będą rywalizować kucharze przy akompaniamencie muzyków, kabaretowych skeczy oraz występu zespołu „Śląsk”.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w Parku Śląskim w Chorzowie. Jedną w wielu atrakcji Festiwalu „Śląskie Smaki” będzie konkurs kulinarny, w którym o nagrodę Złotego Durszlaka powalczą 24 drużyny złożone z amatorów, profesjonalistów oraz uczniów szkół gastronomicznych.

Poprzednie edycje konkursu pokazały, jak wiele ciekawych smaków jest ukrytych w lokalnych tradycjach kulinarnych. Analizując zgłoszenia konkursowe już wiemy, że i w tym roku uczestnicy pozytywnie zaskoczą konkursowe jury – powiedziała Agnieszka Sikorska ze Śląskiej Organizacji Turystycznej, która jest głównym organizatorem Festiwalu.

Na scenie zobaczymy lokalne zespoły oraz kabaret o nazwie Słoiczek Po Cukrze. Natomiast na zakończenie imprezy wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Takie atrakcje i sam Park Śląski w którym odbywa się tegoroczna impreza gwarantują udana zabawę oraz niezapomniane doznania nie tylko kulinarne
– dodała Agnieszka Sikorska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *