Lato zaczyna się w Gdyni: Cudawianki 2012


[Not a valid template]Wydarzenie „LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: Cudawianki” rozpocznie letni sezon w Gdyni. Cudawianki to unikatowa na skalę ogólnopolską propozycja spędzenia Nocy Świętojańskiej. Zeszłoroczne wydarzenie przyciągnęło do centrum miasta 30-tysięczną widownię. Miasto Gdynia, organizator imprezy, zadba o różnorodny i unikatowy program: na widzów czekają koncerty gwiazd zagranicznych i polskich oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej aktywizujących szerokie grono odbiorców. Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce 30 czerwca na Plaży Gdynia Śródmieście oraz w centrum miasta.

Idea imprezy bazuje na nawiązaniu do tradycji Nocy Świętojańskiej – Cudawianki ożywiają i tworzą przestrzeń cudownych zdarzeń ku celebrowaniu radości życia i spontanicznemu uwalnianiu energii. Niezwykła sceneria miejskiej plaży i bulwaru, bliskość morza decydują o wyjątkowej atmosferze Cudawianków, które w niebanalny sposób otwierają się ku osobom zainteresowanym kulturalnym spędzeniem czasu. Cudawianki to idealna okazja, aby rzesze mieszkańców i turystów w ten wyjątkowy, ciepły czerwcowy weekend mogły wspólnie celebrować nadejście lata.

Kulminacyjnym punktem programu Cudawianków jest międzynarodowej klasy line-up Sceny Muzycznej – z udziałem gwiazd oraz uznanych artystów polskich i zagranicznych. Muzycy wystąpią w niezwykłej, architektonicznej oprawie scenograficznej Jarosława Koziary na wielkiej scenie ulokowanej na Plaży Śródmieście.

CW 2012 to także intensywne, artystyczne działania w przestrzeni miejskiej połączone z warsztatami dla szerokiego grona odbiorców, w tym Aleja Cudów, mobilne Alternatywne Zwiedzanie Miasta czyli Cuda Tour, Akcja Wianki czyli wspólne plecenie eko i etno-wianków, Podczas wydarzenia odbędą się również dwa pikniki – czytelniczy i zachęcający do aktywnego wypoczynku wśród dizajnerskich instalacji. Wszystkie te aktywności są całkowicie otwarte dla uczestników wydarzenia.

Program tegorocznych Cudawianków zostaje wzbogacony o nowe elementy. Zapraszamy do Ekostrefy | Strefy Relaksu, w której zostaną przeprowadzone działania z zakresu muzykoterapii, eko-edukacji, jogi i tai-chi dla różnych grup wiekowych. Namawiamy do zwolnienia tempa i złapania głębokiego oddechu. Na terenie warsztatów pojawi się Kids Corner skierowany dla najmłodszych dzieci w wieku 2+. Zabawa bańkami mydlanymi, budowanie kartonowego miasta czy upcycling zabawek z pewnością znajdą swoich zwolenników.
Na Bulwarze Nadmorskim odbędzie się akcja Bulwar Sztuki wspierająca inaugurację dizajnerskich instalacji w ramach Gdynia Playground – przyjdź i wykonaj z artystami kolorowy kalejdoskop, odwiedź nas z rodziną na pikniku lub namaluj mozaikę na falachronie.

A jeśli nie chcesz malować zapraszamy na Cudafunky! – do specjalnej strefy street dance dla tych, którzy kochają popping, breakdance czy hip-hop – wspólnie zatańczymy wraz z najlepszymi tancerzami z Trójmiasta.
W odróżnieniu od zeszłych lat Alternatywne Zwiedzanie Miasta będzie miało charakter zmotoryzowany. W ramach Cuda Tour zwiedzimy miasto specjalnie oznakowanym autobusem w towarzystwie przewodników. Nowe cuda na Cudawiankach gwarantują wyśmienitą zabawę.

Więcej informacji na oficjalnej stronie: www.cudawianki.eu oraz www.gdyniakulturalna.pl.
Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny.

Źródło: cudawianki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *