15. Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe 2012


[Not a valid template]Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to jedna z najstarszych i zarazem największych imprez tego typu na świecie. Już w długi majowy weekend 28 kwietnia – 2 maja 2012 uczestnicy wyruszą w podróż z Trójmiasta do chorwackiego Dubrownika, oczywiście autostopem.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo jubileuszowa (15). Również okres jej przeprowadzenia jest niezwykły. Miesiąc później na terenie Polski oraz Ukrainy odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Z tej okazji trasy zostały tak poprowadzone, aby promowały miejsca rozgrywek Euro 2012.

W ubiegłorocznej edycji zawodów udział wzięło blisko 400 osób, w tym roku organizatorzy przewidują dwukrotnie więcej autostopowiczów.

Impreza wystartuję z Trójmiasta, gdzie ma swoja siedzibę ma Polski Klub Przygody, który jest organizatorem imprezy. Uczestnicy swoją wędrówkę zakończą na terenie najbardziej wysuniętego na wschód miasta Chorwacji – Dubrownika.

Uczestnicy mistrzostw mogą korzystać tylko z życzliwości kierowców, korzystanie z środków komunikacji publicznej jest zabronione. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyska zespół, który jako pierwszy pojawi się na mecie. Dla najszybszych czekają również atrakcyjne nagrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *