15. Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe 2012


[Not a valid template]Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to jedna z najstarszych i zarazem największych imprez tego typu na świecie. Już w długi majowy weekend 28 kwietnia – 2 maja 2012 uczestnicy wyruszą w podróż z Trójmiasta do chorwackiego Dubrownika, oczywiście autostopem.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo jubileuszowa (15). Również okres jej przeprowadzenia jest niezwykły. Miesiąc później na terenie Polski oraz Ukrainy odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Z tej okazji trasy zostały tak poprowadzone, aby promowały miejsca rozgrywek Euro 2012.

W ubiegłorocznej edycji zawodów udział wzięło blisko 400 osób, w tym roku organizatorzy przewidują dwukrotnie więcej autostopowiczów.

Impreza wystartuję z Trójmiasta, gdzie ma swoja siedzibę ma Polski Klub Przygody, który jest organizatorem imprezy. Uczestnicy swoją wędrówkę zakończą na terenie najbardziej wysuniętego na wschód miasta Chorwacji – Dubrownika.

Uczestnicy mistrzostw mogą korzystać tylko z życzliwości kierowców, korzystanie z środków komunikacji publicznej jest zabronione. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyska zespół, który jako pierwszy pojawi się na mecie. Dla najszybszych czekają również atrakcyjne nagrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *