Dziś Światowy Dzień Turystyki


[Not a valid template]27 września przypada Światowy Dzień Turystyki, obchodzony jest od roku 1980 z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO). W tym roku szczególnie podkreślana jest zależność turystyki i kultury.

Tegoroczny Światowy Dzień Turystyki przebiega pod hasłem „Turystyka – łączy kultury”. Jest to doskonała okazja do pokazania roli turystyki w łączeniu różnic kulturowych, umożliwianiu poznawania się i budowaniu pokoju. Ma także zwrócić uwagę na ochronę i promocję wszelkich form kultury na świecie.

Na całym świecie odbywać będą się rożne uroczystości. Najważniejsze odbędą się jednak w Asuan, ważnym centrum egipskiej turystyki. Wśród gości znajdą się m.in. Taleb Rifai, sekretarz Światowej Organizacji Turystyki, Mounir Fakhi Abdel-Nour, minister turystyki Egiptu, Pavlos Yeroulanos, minister kultury i turystyki Grecji czy Michael Frenzel, szef TUI.

Przy okazji tego pięknego święta warto zwrócić uwagę, że w Polsce Światowy Dzień Turystyki jest praktycznie niezauważony. Bardzo żałujemy, że media nie interesują tym tematem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *