Dziś Światowy Dzień Turystyki


[Not a valid template]27 września przypada Światowy Dzień Turystyki, obchodzony jest od roku 1980 z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO). W tym roku szczególnie podkreślana jest zależność turystyki i kultury.

Tegoroczny Światowy Dzień Turystyki przebiega pod hasłem „Turystyka – łączy kultury”. Jest to doskonała okazja do pokazania roli turystyki w łączeniu różnic kulturowych, umożliwianiu poznawania się i budowaniu pokoju. Ma także zwrócić uwagę na ochronę i promocję wszelkich form kultury na świecie.

Na całym świecie odbywać będą się rożne uroczystości. Najważniejsze odbędą się jednak w Asuan, ważnym centrum egipskiej turystyki. Wśród gości znajdą się m.in. Taleb Rifai, sekretarz Światowej Organizacji Turystyki, Mounir Fakhi Abdel-Nour, minister turystyki Egiptu, Pavlos Yeroulanos, minister kultury i turystyki Grecji czy Michael Frenzel, szef TUI.

Przy okazji tego pięknego święta warto zwrócić uwagę, że w Polsce Światowy Dzień Turystyki jest praktycznie niezauważony. Bardzo żałujemy, że media nie interesują tym tematem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *