700 turystów zablokowanych na bułgarskch lotniskach!


[Not a valid template]Kryzys z rosyjskimi turystami, zablokowanymi na bułgarskich lotniskach w Warnie i Burgas nad Morzem Czarnym, cały czas przedłuża się. Wciąż do domu nie może wrócić około stu osób, które w miniony weekend miały już być w domach, wyjazd dalszych 600 stoi pod znakiem zapytania.

Poinformował o tym we wtorek wieczorem minister gospodarki, energetyki i turystyki Trajczo Trajkow po kolejnej nieudanej próbie znalezienia kompromisu między Bulgaria Air a touroperatorem Alma Tour. Ich konflikt finansowy doprowadził do wstrzymania lotów, którymi turyści mieli wrócić do kraju.

Minister powiedział, że „postępowanie Bulgaria Air jest sprzeczne nie tylko z etyką handlową, jak i również z dyrektywami unijnymi”. Bulgaria Air domaga się od Rosjan ponownego zapłacenia za bilety powrotne.

Na razie nie wiadomo jakie będzie wyjście z trwającej od ubiegłego piątku sytuacji, do której doszło po anulowaniu kilku lotów bułgarskiego przewoźnika.

Wśród zablokowanych na lotnisku w Burgas było także około 200 turystów fińskich. Finlandia wysłała po nich samolot swoich linii lotniczych i zakazała Alma Tour działalności na swym terytorium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *