Top 10 najbardziej ustronnych hoteli, restauracji oraz barów na świecie


[Not a valid template]Masz już dość hałasu, innych turystów, super promocji handlarzy i smrodu smażonych na wolnym ogniu potraw? Warto rozejrzeć się za ustronnym lokalem, w którym spędzisz upragniony urlop albo w spokoju zjesz posiłek. Zobacz nasze propozycję ciekawych i ustronnych miejsc.

#10 The Old Forge, Wielka Brytania
[Not a valid template]
The Old Forge (Fot. HuffingtonPost.com)
Spokojnie wypić piwo można w lokalu zlokalizowanym na wybrzeżu północnej Szkocji, na półwyspie Knoydart, The Old Forge. Lokal cieszy się sławą najbardziej ustronnego pubu w Wielkiej Brytanii – aby się tam dostać, trzeba pokonać kilkadziesiąt kilometrów pieszo lub popłynąć motorówką. Poza turystami z pubu korzysta 115 mieszkańców.

#9 Bar w Namche Bazaar, Nepal
[Not a valid template]
Najwyżej położony bar w Himalajach (Fot. HuffingtonPost.com)
Podczas wyprawy na Mount Everest, swoje ostatnie piwo możesz wypić w Namche Bazaar – położonej na wysokości 3440 metrów nad poziomem morza i zamieszkałej przez 1647 osób osadzie. Poza barem znajduję się tam poczta, dwie piekarnie, kafejkę internetową i muzeum Szerpów.

#8 Furneaux Lodge, Nowa Zelandia
[Not a valid template]
Furneaux Lodge (Fot. HuffingtonPPost.com)
Pensjonat Furneaux Lodge został wybudowany w 1904 roku przez Patricka Howdena. Aby się tam dostać, trzeba skorzystać z usług lokalnego promu. Oprócz wygodnych pokoi pensjonat zapewnia gościom doskonałą kuchnię, m.in. wyborne steki, nowozelandzkie małże i świeże, zbierane w okolicy leśne owoce.


#7 Hotel Barentsburg, Norwegia/Rosja

[Not a valid template]
Arktyczna osada (Fot. HuffingtonPost.com)
Svalbard to grupa wysp usytuowanych między Skandynawią i Grenlandią. Choć najbardziej popularną jest Spitsbergen, miłośnicy kulinarnych podróży mogą również odwiedzić Barentsburg.
Jest to zamieszkała przez 800 osób rosyjska (choć zwierzchnictwo nad archipelagiem sprawuje Norwegia) osada. Wybór miejscowych potraw nie jest wielki, ale w Hotelu Barentsburg godna uwagi jest gotowana wieprzowina z ziemniakami.

#6 Bezimienna chińska restauracja
[Not a valid template]
Restauracja na szczycie (Fot. HuffingtonPost.com)
Być może jest to tylko legenda, ale w kilku miejscach można znaleźć informację o bezimiennej restauracji gdzieś w Chinach, która oferujące darmowe posiłki dla turystów na tyle zdeterminowanych by się do niej dostać po stromym zboczu.

#5 Zajazd w Whitewell, Wielka Brytania
[Not a valid template]
Zajazd pośrodku niczego (Fot. HuffingtonPost.com)
Kolejnym miejscem dla zwolenników delektowania się lokalnymi specjałami jest zajazd w Whitewell.
Ten historyczny angielski zajazd działa od 1300 roku. Oferuje takie specjały, jak pieczony boczek, miejscowa wołowina i duży wybór serów.

#4 The Rock Restaurant, Tanzania
[Not a valid template]
Wysepka-restauracja (Fot. HuffingtonPost.com)
Spokojny posiłek, zakłócony jedynie odgłosami fal rozbijającymi się o skały. Możliwość taką zapewnia restauracja zlokalizowana na niewielkiej, skalistej wysepce u wybrzeży Zanzibaru na Oceanie Indyjskim.
Wysepka, a właściwie wystająca z morza skała, jest tak mała, że mieści się tylko budynek restauracji i taras dla gości.

#3 Kokopelli’s Cave Bed and Breakfast, USA
[Not a valid template]
A może nocleg w jaskini? (Fot. HuffingtonPost.com)
Jeśli nie odpowiada Ci spędzanie czasu nad ziemią, możesz spróbować przespać się pod jej powierzchnią. Możliwość taką zapewnia Kokopelli’s Cave Bed and Breakfast, oferujący pokoje w wydrążonych w piaskowcu jaskiniach.

#2 Treehotel, Szwecja
[Not a valid template]
Pokój hotelowy na drzewie (Fot. HuffingtonPost.com
Masz czasem ochotę po prostu zniknąć? Taką możliwość zapewnia zlokalizowany 40 kilometrów od koła podbiegunowego szwedzki Treehotel, ulokowany opodal małej miejscowości Lulea. Pokoje zlokalizowane są na drzewach.Jeden z nich – Mirrorcube – został obudowany lustrami, przez co jest trudny do zauważenia. Wchodząc tam, stajesz się niewidoczny dla świata.

#1 Arctic Hotel, Grenlandia (Dania)
[Not a valid template]
Arctic Hotel (Fot. HuffingtonPost.com)
W pobliżu grenlandzkiego miasta Ilulissat znajdziemy Arctic Hotel – najdalej na północ położony hotel na świecie. Goście mają do dyspozycji bar i dwie restauracje serwujące lokalne owoce morza i potrawy z ryb. Nietypowo położony hotel słynie również z bogatej oferty win oraz z niesamowitych widoków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *