Wystartował konkurs National Geographic


[Not a valid template]Jak co roku redakcja miesięcznika National Geographic Polska zaprasza do udziału w Wielkim Konkursie Fotograficznym. Nagrodą jest publikacja zdjęć na łamach National Geographic Polska oraz wysokiej klasy sprzęt fotograficzny.

 

Od pierwszej edycji konkurs cieszył się dużą polarnością. Uczestnicy blisko 300 tysięcy fotografii.

Zdjęcia w 7. edycji można nadsyłać w czterech kategoriach: KRAJOBRAZ, LUDZIE, ZWIERZĘTA i FOTOREPORTAŻ (ta ostatnia kategoria pod patronatem National Geographic Channel). Do każdej można zgłosić maksymalnie 5 zdjęć, z wyjątkiem kategorii FOTOREPORTAŻ, do której można zgłosić od 3 do 6 fotografii. Osoba biorąca udział w konkursie można maksymalnie przesłać 21 zdjęć.

Zdjęcia zgłaszamy na stronie www.national-geographic.pl, po uprzednim zarejestrowaniu się w serwisie.

Spośród nadesłanych prac jury wybierze zwycięzców, przyznając GRAND PRIX konkursu. Ponadto jury przyzna 1. miejsce i wyróżnienia w każdej kategorii tematycznej. Sponsor nagród, firma NIKON, przyzna osobne wyróżnienie, które nie jest związane z żadną z kategorią.

Jak co roku zdjęcia ocenią wybitni fotografowie i przedstawiciele redakcji National Geographic Polska pod przewodnictwem TOMASZA TOMASZEWSKIEGO, konsultanta generalnego polskiej edycji legendarnego magazynu.

W skład jury 7. edycji konkursu wchodzą:

• PIOTR ANDREWS: fotoreporter wojenny, nominowany do nagrody Pulitzera 1996 za zdjęcie masakry w Sarajewie. Autor licznych reportaży m.in. z wyborów w Afryce Południowej czy wojny w Zatoce Perskiej. Pracuje w Agencji Informacyjnej Reuters.

• CZAREK SOKOŁOWSKI: fotoreporter, pracuje dla Associated Press. Międzynarodową sławę przyniosły mu zdjęcia ze stanu wojennego w Polsce. W kwietniu 1992 r. jako jedyny Polak, otrzymał Nagrodę Pulitzera (kategoria fotografii reporterskiej) za zdjęcia wykonane w Moskwie w czasie nieudanego puczu z 1991 r.

• GRZEGORZ LEŚNIEWSKI: jedyny Polak biorący udział w projekcie Wild Wonders of Europe, ukazującym dziedzictwo przyrodnicze Europy. Autor cyklu diaporam zatytułowanych „Przez Puszcze i Bagna”. W 2005 r. został odznaczony tytułem Fotografa Roku, przyznawanym przez Związek Polskich Fotografów

• FILIP ĆWIK: fotoreporter tygodnika „Newsweek Polska”. Kilkukrotny laureat Grand Press Photo. W 2011 r. jego reportaż „Narodowa Żałoba w Polsce” zdobył III miejsce w konkursie Word Press Photo.

• MARTYNA WOJCIECHOWSKA: redaktor naczelna National Geographic Polska, NG Traveler i Kaleidoscope. Dziennikarka i podróżniczka. Od 1998 r. związana z telewizją TVN, gdzie od 2009 r. realizuje cykl dokumentalny „Kobieta na krańcu świata”. Kobieta wielu pasji.

• WOJCIECH FRANUS: kierownik działu graficznego National Geographic Polska. Z zamiłowania specjalista od rewitalizacji fotografii historycznej. Dzięki jego staraniom powstała wystawa odnalezionych zdjęć Arkadego Fiedlera „Madagaskar 1937” i „Dywizjon 303”.

• WIKTOR SOBOLEWSKI: juror z ramienia firmy Nikon. Od 1997 r. zaangażowany we wprowadzanie pierwszych modeli aparatów cyfrowych na rynek Polski. Od kilkunastu lat pracuje dla marki NIKON. Twórca projektu www.fotoprawo.pl.

Nagrodami w konkursie są:
• GRAND PRIX: aparat Nikon D3X z obiektywem AF-S Nikkor 24-70 mm f/2,8G ED i lampą błyskową SB-900, projektor Full HD Epson EH-TW3200, drukarka fotograficzna Epson Stylu Photo R3000.
• PIERWSZE MIEJSCA: aparat Nikon D7000 z obiektywem AF-S DX Nikkor 18-105 mm f/3,5-5,6G ED VR, urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus Photo PX720WD.
• WYRÓŻNIENIA: aparat kompaktowy COOLPIX P300, urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus SX425W.
• DODATKOWE WYRÓŻNIENIE PRZYZNANE PRZEZ SPONSORA NAGRÓD FIRMĘ NIKON: gadżety fotograficzne marki Nikon.
Harmonogram konkursu

• 1 września – start konkursu, rozpoczęcie nadsyłania zdjęć;
• 31 października – zakończenie przyjmowania zdjęć konkursowych;
• 7 listopada – obrady jury;
• 1 grudnia – ogłoszenie wyników konkursu na łamach grudniowego wydania National Geographic.

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się na stronie: www.national-geographic.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *