Czym zastąpić banki?

Żyjemy w czasach, w których niemal wszystkie informacje znajdują się na wyciągnięcie ręki, a dokładniej rzecz biorąc – wyciągnięcie czubków palców. W dobie internetu, który aktualizowany jest co sekundę, nie ma problemu z wyszukaniem interesujących nas danych. Skorzystać z tego może każdy, tak więc rozwojowi technologii towarzyszy też zwiększona świadomość społeczna. Klienci nie muszą już polegać jedynie na informacjach przekazywanych im przez oficjalne media i instytucje. Oznacza to, że klienci stają się coraz bardziej wymagający. Oczekują, iż otrzymają jak najlepszy produkt w konkurencyjnej cenie, jednocześnie operując w świetle prawa.

Ludzie od zawsze ostrożnie pochodzili do banków, nie do końca ufając, iż mają one na uwadze dobro swoich klientów. Klienci wciąż nie mają wielkiego wyboru, jeśli chodzi o bezpieczne przechowywanie pieniędzy – na tę chwilę banki są najbezpieczniejszą opcją, jednak nie oznacza to, że powinny mieć monopol także na pozostałe usługi.

Dzięki postępującej globalizacji międzynarodowe i międzykontynentalne podróże nie stanowią już problemu. To samo dotyczy również emigracji zarobkowej, która stała się o wiele łatwiejsza i bezpieczniejsza, więc z szansy tej corocznie korzystają setki tysięcy ludzi. Niezależnie od tego, jaki mamy plan działania, zawsze może zajść nagła potrzeba wykonania nieprzewidzianego transferu finansowego. Pierwszą myślą jest zazwyczaj bank, należy jednak zauważyć, że rozwiązanie to ma wiele mankamentów. Przede wszystkim oferowane przez banki międzynarodowe przelewy są bardzo drogie i nie da się przewidzieć, jaka dokładnie kwota zostanie przelana na konto odbiorcy, gdyż zależy to od kursu, który często ulega zmianom. Ponadto, transakcje te trwają kilka dni, więc jeśli potrzebujemy szybko przelać pieniądze, musimy poszukać innego rozwiązania. Kolejnym problemem jest też uchylanie się od odpowiedzialności. Nawet w przypadku znacznych opóźnień bank nie poczuwa się do winy, a w rezultacie sprawa, która powinna być załatwiona w ciągu dwóch dni, może czekać nawet tydzień.

Wskutek emigracji zapotrzebowanie na tego typu usługi pieniężne jest ogromne. Przedsiębiorcy szybko dostrzegli swoją szansę na wypełnienie tej luki i zaczęły powstawać firmy zajmujące się tylko i wyłącznie transferami pieniędzy. Tego rodzaju firmy stanowią wygodne rozwiązanie dla wszystkich klientów, niezależnie od tego, czy planują jednorazowy przelew z wakacji, czy stałe, comiesięczne transfery. Ze względu na konieczność bycia konkurencyjnym, firmy te oferują zazwyczaj znacznie korzystniejsze warunki, niż banki. Przede wszystkim zachęcają klientów niższymi opłatami i szybszym działaniem. Zawsze jednak trzeba pamiętać o dokładnym sprawdzeniu oferty w celu ustalenia, czy nie zostaniemy naciągnięci i czy nie zostaną naliczone dodatkowe, ukryte opłaty. Należy też dowiedzieć się, na jakiej zasadzie obliczana jest kwota, która dotrze do odbiorcy. W końcu celem jest tu zapłacenie mniej, niż gdybyśmy korzystali z przelewu online w banku, tak więc warto wcześniej zrobić rozeznanie, aby nie podjąć pochopnej decyzji.

Najbardziej znaną firmą tego typu jest Paypal, który jednak powoli zaczyna tracić swoją pozycję ze względu na wady, których nie udało mu się uniknąć. Głównie dotyczą one opłat ponoszonych przy korzystaniu z usługi. Są znacznie wyższe niż w, na przykład, TransferGo. Do tego czas oczekiwania wynosi co najmniej dwa dni robocze, jednak jest to tylko teoria. Najczęściej pieniądze pojawiają się na koncie dopiero trzeciego dnia, co nie jest zadowalające zwłaszcza, jeśli jesteśmy na wakacjach i z tego powodu interesuje nas jak najszybszy, jednorazowy przelew.

W związku z tym warto rozważyć inne, mniejsze firmy. Wspomniany już TransferGo założony został właśnie ze względu na chęć pomocy, nie zarobku. Paulina Kafara, Marketing Manager firmy, sama jest imigrantką i rozumie potrzeby osób znajdujących się w podobnej sytuacji. Jasno mówi, że ich zarobki są stosunkowo niewielkie, liczą więc na lojalność klientów, aby móc kontynuować swoją misję. Firma nastawiona jest głównie na transfery między Wielką Brytanią a Polską, co wydaje się być szczególnie przydatne w obecnej, związanej z Brexitem, sytuacji oraz ze względu na to, jak wielu Polaków przebywa na terenie Wielkiej Brytanii.

Czy warto jednak związać się z tą firmą? Wydaje się, że jest to obecnie jedna z najkorzystniejszych opcji na rynku. Przesyłane środki znajdują się na koncie odbiorcy tego samego lub następnego dnia, skracając czas oczekiwania do koniecznego minimum. Od razu wiemy również, jaką kwotę otrzyma odbiorca, ponieważ strona aktualizuje się w czasie realnym. Po dokonaniu zlecenia kwota ta pozostaje taka sama, niezależnie od późniejszych zmian kursu. Niedługo firma ma również wprowadzić aplikację na urządzenia mobilne, aby jeszcze bardziej zwiększyć wygodę korzystania z szybkich przelewów. Osoby mieszkające za granicą, lecz wciąż wspierające rodziny w Polsce, nie muszą już zgadzać się na wysokie opłaty i powolne transfery, zamiast tego mogą wybrać najbardziej odpowiadającą im opcję, przy okazji oszczędzając znaczące kwoty.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wakacje w Birmie – co warto zobaczyć?

in-input-1370346_1280
Birma, niewielkie azjatyckie państwo, przez wiele lat izolowane od reszty świata. Dzięki temu zachował się tu prawie nieskażony klimat buddyjskiej Azji, kolorowej, pełnej mistycyzmu i naturalnego piękna. Dziś kraj nazywa się Mjanma, a niektóre miasteczka noszą ślady brytyjskich kolonii, co sprawia, że to miejsce urzeka jeszcze bardziej.

Kultura Dalekiego Wschodu

Każde udane wczasy to skuteczne oderwanie się od codziennego trudu. Jeżeli udajemy się do zupełnie innego regionu świata, możemy być pewni, że uciekniemy od szarości życia. Daleki Wschód fascynuje Europejczyków ze względu na soczyste kolory, połączenie buddyjskiej zadumy i nowoczesności oraz orientalne zapachy. Podczas wakacji w Birmie każdy uczestnik doświadczy odmienności kultury Wschodu, pozna ją od strony ogromnych miast takich jak Bangkok czy Rangun, ale także maleńkich miejscowości położonych tuż przy oceanie.

Buddyjskie świątynie

Dzięki wieloletniej izolacji od reszty świata kultura Birmy pozostała w dużej mierze kulturą buddyjską. Znajdują się tu ważne ośrodki tej religii, na każdym kroku można spotkać mnichów i okazałe świątynie. W czasie podróży do Birmy zobaczycie najbardziej charakterystyczne miejsca: klasztor Mahaganyong z rzeszą mnichów i świątynię Shwedagon zdobioną szczerym złotem. Na pewno zostanie w waszej pamięci widok doliny, w której znajduje się cztery tysiące świątyń! Dzień spędzony w tej urokliwej okolicy nie tylko zachwyca widokiem, ale skłania do refleksji.

Birmińskie „naj”

Wycieczka po Birmie to także odkrywanie najważniejszych atrakcji tego miejsca. Wśród nich znajdują się najświętsze miejsca takie jak pagoda Buddy Mahamuni, największa księga świata, czyli Kuthodaw oraz najdłuższy most tekowy na świecie – U bein. Myanma zachwyca osiągnięciami cywilizacji, ale także krajobrazami. Nie brakuje to jezior i rzek, dlatego część trasy uczestnicy pokonują łodziami. Jest również czas na obserwację codziennego życia mieszkańców tego kraju. Nad jeziorem Inle można spotkać pracujących rybaków i plemiona górskie handlujące na targu.

Zatoka Bengalska

Czym byłyby udane wczasy bez ciepłego morza i piasku pod stopami? W Birmie znajduje się wiele atrakcyjnych plaż. Przy krystalicznie czystej wodzie Zatoki Bengalskiej można zrelaksować się i nabrać energii. Zakwaterowanie w tutejszych bungalowach oddających klimat Birmy sprawi, że odpoczynek będzie jeszcze bardziej udany. Dla bardziej aktywnych polecamy spacer plażą usianą palmami kokosowymi lub rowerową wycieczkę do okolicznych wiosek.

Wczasy w Birmie to idealne połączenie odkrywania obcej kultury, poznawania odmiennych zwyczajów, zatopienia się w myślach podczas zwiedzania światyń i relaksu nad ciepłym oceanem.

Wycieczki do Birmy wczasy

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Europa – dla każdego coś dobrego

View of Park Guell in Barcelona. Catalonia, Spain

Park Guell Barcelona. Katalonia, Hiszpania

Podróż po Europie – dla milionów mieszkańców różnych zakątków świata to marzenie życia. To jedyny taki kontynent na ziemi, gdzie oszałamiająca nowoczesność miesza się z nieskażoną ludzką ręką naturą. Gdzie fascynująca historia inspiruje, a mnogość rozrywek wręcz oszałamia. Niezależnie od upodobań i stanu portfela – w Europie każdy znajdzie coś dla siebie.

Europa – kolebka zachodniej cywilizacji – od lat przyciąga turystów z całego świata. Budząca zachwyt wieża Eiffla w nazywanym miastem miłości Paryżu, pełen starożytnych budowli Rzym, dzikie, przepiękne norweskie fiordy lub majestatyczne Alpy – to tylko niektóre z wielu niezwykłych miejsc, co roku odwiedzanych przez miliony turystów. Żaden inny kontynent nie może pochwalić się tak przeogromną różnorodnością kulturową, tak obfitym bogactwem historycznym i tak wieloma urzekającymi dziełami natury. Co więcej, Europa zachęca turystów doskonałą infrastrukturą i dużą ilością połączeń komunikacyjnych.

Za dwie godziny bądź w Barcelonie
Szeroka oferta linii lotniczych i kolejowych, a także przewoźników autobusowych sprawia, że podróżowanie po Europie staje się niczym niezakłóconą przyjemnością. Planując wypoczynek w wyjątkowych miejscach Starego Kontynentu, warto skorzystać z innowacyjnej wyszukiwarki połączeń GoEuro.pl – wystarczy kilka sekund, aby znaleźć najbardziej dogodne połączenia lotnicze, kolejowe i autobusowe w 12 europejskich krajach. W jednym miejscu zgromadzono bazę 32 tys. stacji kolejowych i autobusowych oraz aż 207 lotnisk. Nad rozbudową serwisu cały czas pracuje sztab specjalistów, który docelowo chce stworzyć siatkę połączeń dla całej Europy – we wszystkich obowiązujących językach.

Bliżej natury
Choć kultura europejska istnieje już od tysięcy lat, wciąż jest tu mnóstwo niezwykle pięknych miejsc, nieskażonych ludzką ingerencją. Chorwacka Dalmacja z jedną z najpiękniejszych wysp – Brać – przyciąga turystów z całego świata. Na stronie bracinfo.com zgromadzono wszystkie informacje o tym wyjątkowym miejscu. Tuż obok niezwykle urokliwej plaży Zlatni Rat znajdują się dwa światowej sławy miasta – Split i Dubrownik. Osoby preferujące chłodniejsze klimaty zachwycą się zjawiskową Islandią, pełną niezwykłych zjawisk geotermicznych: lagun tworzonych przez gorącą wodę czy naturalnych gejzerów. Nie sposób też nie wspomnieć o majestatycznych Aplach czy zapierających dech w piersiach norweskich fiordach. Bliskość europejskiej natury urzeka i pozwala zachwycić się swoimi przepięknymi dziełami.

Uroki dużych miejscowości
Paryż, Rzym, Londyn czy Barcelona – to tylko niektóre z wielu pięknych, historycznych miast słynących z okazałych budowli, zabytków i dzieł sztuki. Jednak wielkie metropolie to nie tylko architektoniczne uroki. Zwolennicy nocnej rozrywki obowiązkowym punktem na swojej mapie podróży powinni uczynić Londyn – miasto znane z najlepszych klubów na świecie. Taneczne szaleństwo bywa uwieńczone na przykład spotkaniem znanej osobistości, których nie brakuje w Wielkiej Brytanii. W dzień klubowej rozrywce może towarzyszyć rozrywka zakupowa – mało które miasto może się poszczycić tak dużą ilością markowych sklepów. Informacje o imprezach można znaleźć na przykład na brytyjskiej stronie timeout.com. Europa to niezwykły kontynent, w którym antyczne współistnieje z najbardziej nowoczesnym, a oprócz sportowo-rozrywkowego szaleństwa można tu zakosztować jedynego w swoim rodzaju wyciszenia w zapierającej dech w piersi bliskości natury.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

KORFU – HOMERYCKA PRZYGODA

Promenade in Corfu, Greece, EuropeDo terytorium Grecji należy około 2500 wysp, z czego aż 165 zamieszkałych. Kiedy więc podejmujemy decyzję o wyjeździe do tego pięknego kraju, stajemy przed trudnym wyborem: Kreta czy Thasos? Eubea czy Lesbos? Popularnym kierunkiem jest górzysta wyspa Korfu. Jest to jedna z najpiękniejszych, będąca – prawdopodobnie – pierwowzorem mitycznej Scherii, zamieszkiwanej przez Feaków wyspy ze słynnej „Odysei”.
Korfu – skolonizowana przez Koryntian, a przejmowana kolejno przez Rzymian, Bizancjum, Wenecję i Turcję Osmańską – dzięki swojej bogatej historii obfituje w fascynujące zabytki. Co zatem trzeba zobaczyć? Choćby świątynię Artemidy – najstarszy architektoniczny przykład zachowanego porządku doryckiego, bizantyjski Angelokastro (Pałac Aniołów), ale też na przykład Achillion – pałac bynajmniej nie starożytny, lecz zbudowany dla cesarzowej Sissi, którego przewodnim motywem jest mit Achillesa. Warta odwiedzin jest również stolica wyspy, miasto Korfu, w której znajduje się kilka bardzo ciekawych muzeów: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Banknotów czy Muzeum Bizantyjskie, w którym podziwiać możemy lokalne ikony. Centrum miasta stanowi uroczy plac Esplandana.

Canal D'Amour beach at Sidari, Corfu island in Greece

Kanał Miłości, Korfu

Wyspa zawdzięcza swój przydomek – „szmaragdowa” – przepięknej, zielonej roślinności i turkusowym wodom płynącym w piaszczystych lagunach. To jednak nie jedyne barwy, jakimi mieni się wyspa: biało-niebieskie domki, złote łany zbóż i jaskrawy pomarańcz drzew cytrusowych zdobią pejzaż godny płótna największych malarzy. Najbardziej romantycznym miejscem na wyspie jest Kanał Miłości – kanion z krystalicznie błękitną wodą. Legenda głosi, że każda panna, której uda się pokonać go wpław, wkrótce znajdzie męża.
Dla rodzin z dziećmi, prócz fascynujących zabytków i urzekającej przyrody, ważne są również wypoczynkowe i sportowe atrakcje, a tych na Korfu nie brakuje. W parkach wodnych takich jak Aqualand i Hydropolis spędzić można wiele godzin, szalejąc na zjeżdżalniach lub relaksując się w jacuzzi czy na słonecznych tarasach. Infrastruktura jest również doskonała dla nurków: wiele ośrodków prowadzi kursy na różnych poziomach zaawansowania. Na zachodnim wybrzeżu wyspy szczególnie warto wynająć żaglówkę lub katamaran. Na każdej niemal plaży dostępne są również pływackie akcesoria dla dzieci i dorosłych.
Tych, którzy wieczorem są jeszcze głodni wrażeń, ugoszczą lokalne kluby, w których imprezy trwają do białego rana. Klimatyczny Skoúnas Club, na przykład, mieści się w starej olejarni w centrum Rody. Z kolei Sax Club to atrakcja dla nocnych marków: jego drzwi otwierają się dopiero o… trzeciej w nocy! Warto tam spróbować popularnego likieru z kumkwatu, a rano, po całonocnym szaleństwie, uraczyć się popularną na wyspie mrożoną kawą.
Dlaczego zatem, spośród dziesiątek greckich wysp wybrać właśnie Korfu? Ze względu na różnorodność zarówno naturalnego pejzażu jak i zabytków, wielość atrakcji i możliwość spędzenia każdego dnia inaczej!

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

TAJLANDIA – KRAINA UŚMIECHÓW

Lamai Beach Badebucht Koh Samui Thailand

 

Chcielibyście pierwszy raz przekroczyć granice Europy i wybrać się na prawdziwie egzotyczne wakacje? A może od wielu lat zastanawiacie się, czy odwiedzić Azję i nie jesteście pewni, który kraj wybrać?
Mamy dla was podpowiedź: Tajlandia! Ten piękny kraj w południowo-wschodniej Azji jest doskonałym wstępem do eksplorowania bardziej egzotycznych lokalizacji. Wszędzie można porozumieć się po angielsku, transport jest doskonale zorganizowany, a jedzenie – pyszne i niedrogie. Tajlandia jest pełna atrakcji i dla łowców wrażeń, i dla spragnionych relaksu. A dodatkowo z pewnością egzotycznym doświadczeniem jest, sam klimat tam panujący.
Pierwszym, co widzi większość turystów, jest stolica kraju Bangkok – brama do Azji południowo-wschodniej, chaotyczne i szalone miasto na granicy między nowoczesnością a tradycją. Tajlandia nazywana jest często krajem uśmiechów. Rzeczywiście, Tajowie są spokojni i przyjaźni, choć należy pamiętać o lokalnych obyczajach: choćby o tym, że w tym, w zdecydowanej większości buddyjskim, kraju szczególnym poważaniem cieszy się król Rama IX – najdłużej panujący władca na świecie.Bangkok city skyline while sunset
Królewski Bangkok to najstarsza część miasta, od której warto zacząć zwiedzanie: Wielki Pałac był oficjalną rezydencją królów od XVIII wieku, gdy panował Rama I, zaś Świątynia Szmaragdowego Buddy to najświętsza budowla w całej Tajlandii. Najstarsza jest natomiast Świątynia Leżącego Buddy, której budowę rozpoczęto w XVI wieku.
Fascynującym miejscem jest Damnomen Saduak – położony o około 100 km od Bangkoku pływający targ, którego stoiskami są łodzie unoszące się na kanale. Warto z pewnością zajrzeć tu, by zaopatrzyć się w soczyste owoce, wyroby rękodzielnicze lub zjeść pyszną zupę tom yum czy tom kha. Jedzenie to zresztą jedna z największych przyjemności podczas pobytu w Tajlandii – pikantne zupy i dania curry, pachnący ryż i desery na bazie mleka kokosowego, bananów czy mango zachwycą wszystkich wielbicieli azjatyckich smaków.
Wielbiciele plażowania również mają w czym wybierać: szczególnie atrakcyjnym dla nich rejonem jest wyspa Koh Samui, która zachwyca niezwykłą przyrodą. Do najczęściej fotografowanych atrakcji należą „babcia i dziadek” – formacje skalne, które kształtem przypominają narządy płciowe kobiety i mężczyzny. Plaże – Chaweng Beach, Big Budda Beach czy Ban Kao – są tu przepiękne, piaszczyste i otoczone wysokimi palmami, a na szczególną uwagę zasługują niezwykłe wodospady Namueang.
Panorama of Phi-Phi island, Krabi Province, Thailand, AsiaCiekawym pomysłem jest też wizyta w prowincji Krabi, położonej nad Morzem Andamańskim. Jej stolica to spokojna, rybacka osada (źródła historyczne wskazują, że jest jednym z najstarszych miasteczek w kraju), z której łatwo dostać się na pobliskie wybrzeże, na przykład na skąpaną w słońcu plażę Railay lub na wyspy Ko Lanta lub Ko Phi Phi. Ich malownicze piaski i zielone lasy pozwolą w pełni nacieszyć się naturalnym bogactwem Tajlandii.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

TURCJA – NA SKRZYŻOWANIU ŚWIATÓW

Kraj ten położony jest na dwóch kontynentach: w Azji i w Europie. To otoczona aż czterema morzami kraina, która zachwyci zarówno turystów jak i podróżników poszukujących nadzwyczajnych i nietuzinkowych przygód. Przed Wami największe atrakcje miejsca, w którym można zakochać się od pierwszego wejrzenia.

EFEZ

Library of Celsus, Ephesus, Turkey - Stock Image

W Starożytności Efez był jednym z największych ośrodków miejskich, tętniącym życiem tyglem handlu, kultury i sztuki, a także miejscem kultu bogini płodności Cybele. Obecnie jest jedną z największych atrakcji turystycznych na wybrzeżu Morza Egejskiego. Zainteresowanie przyjezdnych jest oczywiste, ponieważ podczas wycieczki do Efezu przenosimy się w czasy, które znamy tylko z kart historii. Ruiny zachwycają swoim wyglądem i uznawane są za jedne z najlepiej zachowanych antycznych budowli. Tutaj na własne oczy możemy zobaczyć efekty pracy archeologów, którzy dołożyli wszelkich starań, abyśmy do dziś mogli eksplorować starożytną bibliotekę lub amfiteatr, dotykać tych historycznych skarbów i poznawać ich sekrety.

PAMUKKALE

Pamukkale, natural site in Denizli Province in southwestern Turkey

Pamukkale, Turcja

To wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, unikatowe, śnieżnobiałe tarasy, po których spływa bajecznie turkusowa woda. Powstały one na skutek działania wapiennych wód, wypływających z pobliskich źródeł termalnych. Nazwa Pamukkale oznacza „bawełniany zamek”, a skojarzenia to nasuwa się ze względu na wyjątkowy wygląd tego cudu natury. Obecnie wyznaczona została jedna ścieżka spacerowa umożliwiająca turystom oglądanie atrakcji, dozwolona jest także odpłatna kąpiel w basenie, którego wody podobno posiadają właściwości odmładzające.

BŁĘKITNY PAŁAC W ISTANBULE

Jedna z najważniejszych i najbardziej imponujących atrakcji turystycznych w całej Turcji, nazywana jest inaczej Meczetem Sułtana Ahmeda. Jego nazwa pochodzi od zdobiących jego wnętrze, błękitnych kafli. Pałac jest jednym z najlepszych przykładów tzw. klasycznego okresu sztuki islamskiej w Turcji. Budowę meczetu rozpoczął dziewiętnastoletni wówczas sułtan Ahmed I, którego marzeniem była budowla wspanialsza niż stojąca naprzeciwko świątynia Hagia Sofia. Sułtan niewątpliwie spełnił swoje ambicje, a my do dziś możemy podziwiać jego imponujące dzieło.

PERGAMON

To miasto zbudowane na wyjątkowo wysokim wzgórzu, z którego widok do dziś zapiera dech w piersiach. Góry oraz doliny rzek dodatkowo uatrakcyjniają to historyczne miejsce. W starożytnym mieście udoskonalane były metody wytworu pergaminu, a także wybudowano słynną Bibliotekę Pergamońską, która jest zaraz po Bibliotece Aleksandryjskiej największą starożytną książnicą. Prócz tego, znajdował się tu także jeden z Siedmiu Kościołów wymienionych w Apokalipsie św. Jana.

TROJA

Lokalizacja idealna dla miłośników epopei Homera. Miasto, którego historia sięga wielu tysięcy lat przed naszą erą jest świetnym miejscem nie tylko dla tych, którzy już interesują się antyczną historią, ale także tych, którzy chcą ją dopiero poznać. Charakterystyczną atrakcją tego miejsca jest oczywiście drewniana replika konia trojańskiego, która przyciąga wielu turystów podczas objazdowych wycieczek po Turcji.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Ze stolicy Polski do stolicy Ontario

Toronto sunset over lake panorama with urban skyline.

Toronto skyline.

Toronto to jedno z największych miast Kanady, będące zarazem stolicą prowincji Ontario. Jest najbardziej wieloetnicznym miastem świata, zamieszkanym przez ponad 150 różnych grup, w tym również i osób narodowości polskiej. Choć atrakcje, jakie ma do zaoferowania, są całkowicie inne od tych, jakie znaleźć można w miastach Europy, jest to metropolia, którą warto odwiedzić.

Jak dostać się do Toronto?

Aby tam trafić, można polecieć ze stolicy Polski. Loty z Warszawy do Toronto to wydatek poniżej 2 tysięcy złotych, a więc jak na tak duży dystans – jest to bardzo tanio. Trzeba jednak przygotować się na dłuższą wyprawę – czas podróży to co najmniej 15 godzin, co jest oczywiście związane z dużym dystansem, jaki dzieli stolicą Polski od stolicy Ontario. W podanym czasie wliczona jest także przesiadka. Jako że nie ma lotów bezpośrednich, należy jej dokonać w Londynie. Oczywiście bilety do Toronto obejmują także lot drugim samolotem, który pokonuje Atlantyk i ląduje na lotnisku Toronto-Lester B. Pearson. Ponieważ loty z Warszawy odbywają się kilak razy w tygodniu, każdy może zarezerwować sobie dogodny termin podróży – im wcześniej, tym lepiej, ponieważ wówczas spłaci się mniej.

Co warto zobaczyć w Toronto?

To liczące ponad 2,5 miliona mieszkańców miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji związanych z nowoczesnymi czasami. Największa z nich to możliwość odwiedzania wysokiej na 553 metry wieży CN, która jest drugą pod względem wielkości strukturą samostojącą na świecie. Inne atrakcje to między innymi Wyspy Torontońskie, Nathan Phillips Square przed ratuszem miejskim, pierwsza na świecie arena sportowa z całkowicie składającym się dachem – Rogers Centre czy też Queen’s Park. Przed zdecydowaniem się na podróż do Kanady warto poczytać o tym mieście i atrakcjach leżących nie tylko na terenie metropolii, ale również i w jej sąsiedztwie. Ponieważ taka wyprawa to co najmniej kilka dni na miejscu, warto wykorzystać ten czas na zobaczenie tylu ciekawych rzeczy, ile tylko się da.

Gdzie kupić bilet na lot do Kanady?

Bilety do Toronto można znaleźć na stronach przewoźników oferujących rejsy z Polski do Ameryki Północnej. Połączenia takie oferują m.in. Jet Airways, British Airways, Lufthansa czy WizzAir. Jedna zamiast tracić czas na przeglądanie stron każdego z przewoźników, lepiej odwiedzić któryś z serwisów gromadzących wszystkie tego typu oferty w jednym miejscu, jak np. Fru.pl. Dzięki temu ma się pod ręką wszystkie loty z Warszawy do stolicy prowincji Ontario, a dodatkowo można znaleźć ciekawe promocje, które pozwalają na nabycie biletów na taką podróż w naprawdę dobrej cenie. To optymalne rozwiązanie, jeżeli nie chce się przepłacać.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Tunezja – skarbnica kultur w blasku słońca

Od lat Tunezja znajduje się w piątce najczęściej wybieranych wakacyjnych krajów. Jej atrakcyjne położenie nad Morzem Śródziemnym oraz niskie ceny sprawiają, że co roku przyjeżdża tu 6 milionów turystów z całego świata, z czego ponad połowa to Europejczycy.

Tunezja jest wielobarwna i patchworkowa, jest miejscem skrzyżowania różnych kultur. Niemalże na każdym kroku napotkamy tu ślady dawnych wielkich mocarstw. Tunis to połączenie nowoczesności i historii. Możemy zwiedzić jedno z najważniejszych afrykańskich muzeów – muzeum Bardo, w którym zobaczymy m.in. rzymskie mozaiki sprzed 2 tys. lat. Warto udać się także do Mediny, starego arabskiego miasta, gdzie znajduje się wiele zabytkowych meczetów.

Nieopodal stolicy odnajdziemy ruiny Kartaginy, która została zniszczona przez Rzymian. Bardzo popularnym miejscem wycieczek są także miasta Susa i Safakis, w których znajdują się arabskie meczety, place i dzielnice. Zresztą w całej Tunezji możemy napotkać zabytki różnych kultur: fenickiej, rzymskiej, otomańskiej, hiszpańskiej, bizantyjskiej, arabskiej, andaluzyjskiej i francuskiej. Ciągle toczą się tutaj prace archeologiczne, pokazując że kraj jest nadal pełen nieodkrytych skarbów i zagadek historycznych.

Także miłośnicy wypoczywania w blasku słońca na pewno się nie zawiodą. Renomowane kurorty kuszą plażami pełnymi złotego piasku, turkusowym morzem, widokiem egzotycznych palm. Wybierając wczasy w Tunezji, możemy być pewni, że wrócimy z piękną naturalną opalenizną – tutaj niemalże zawsze świeci słońce. Jeśli będzie nam za gorąco, możemy skorzystać z thalassoterapii, czyli usług fantastycznych ośrodków odnowy biologicznej. Można tam zrelaksować się podczas zabiegów upiększających, takich jak okłady z alg czy kąpiele w płatkach kwiatów. Ośrodki proponują także wiele rodzajów kuracji: od antystresowych, poprzez antynikotynowe, aż po przeznaczone na poszczególne partie ciała.

Kochający ruch i aktywny wypoczynek też nie będą się tutaj nudzić. Nadmorskie miejscowości posiadają sieć portów jachtowych i przystani. Warto także odwiedzić któryś z licznych ośrodków sportów wodnych, m.in. nurkowania – tutejsze rafy koralowe czy wraki statków w okolicach Hammamet zachwycą każdego. Można skorzystać z pustynnej przejażdżki na wielbłądzie lub na quadzie. W całym kraju znajdziemy także wiele nowoczesnych pól golfowych i kortów tenisowych.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

5 FAQ Smart Podróżowania

arrival

Jak podróżować komfortowo bez konieczności rozbijania banku? Przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek, które pomogą zarówno zapalonym podróżnikom jak i sezonowym urlopowiczom.

1. Kiedy powinniśmy bookować loty?

Większość sprytnych podróżników szuka ofert biletów w jak najlepszych cenach. W czasie wakacji priorytetem zamiast niskiej ceny może być przelot lub przejazd w określonych dniach. Większość podróżujacych zdaje sobie sprawę, że zbyt późne zabookowanie lotu może być bardzo kosztowne. Wcześniejszy zakup nie musi jednak oznaczać, że bilety będą tańsze. Nasza rada: bookuj kilka tygodni wcześniej lub, gdy cena Ci odpowiada. Dla kilku złotych różnicy nie warto zwlekać. Nie mamy pewności, że ceny nie wzrosną lub bilety zostaną zwyczajnie wykupione. Często czekanie do ostatniego momentu może skutkować rozczarowaniem.

Gdzie znajdziemy najlepsze okazje?

Gdy szukamy najlepszych okazji,  zastanówmy się jakim środkiem transportu chcemy się przemieszczać. Czasem tańsza opcja po porównaniu z innymi może okazać się nieco mniej interesująca. Podróżując autem czy autobusem możemy zaoszczędzić pieniądze, lecz przeznaczymy na to więcej czasu. Jeśli mamy do pokonania duży dystans warto zastanowić się nad lotem. Większość lini lotniczych, biur podróży posiada “oferty specjalne” czy “sezonowe promocje” na swoich stronach internetowych. Obecne oferty znajdziemy także na stronach takich jak Skyscanner, Kupon.pl, Flippo, Fly4free. Które zbierają najlepsze aktualnie dostępne oferty.

3. Jak wybrać atrakcyjny lecz mniej popularny kierunek wyjazdu?

Jak co roku do wakacyjnego kalendarza wpisują się miejsca mniej i bardziej popularne. Rzym, Paryż, Barcelona, Londyn, Tunezja, Egipt czy Grecja. Również w 2015 tysiące naszych rodaków wyruszy na urlop w tych kierunkach. Co z mniej popularnymi, równie ciekawymi, jeszcze nieodkrytymi a tańszymi destynacjami? Rumunia, Bułgaria, Majorka, Gruzja, Macedonia, Albania, Serbia, Bośnię i Hercegowina oraz Czarnogóra.

4. Gdzie szukać najlepszego i niedrogiego noclegu?

Zdecydowanie łatwiej znaleźć odpowiednie miejsce noclegowe poza szczytem sezonu. Warto rozważyć przełożenie urlopu na wczesną jesień lub późną wiosnę. Ominą nas wtedy wyższe ceny oraz tłumy turystów. Na booking.com znajdziemy wiele okazji. Jeśli interesuje nas własny pokój czy mieszkanie, ciekawą opcja jest Arbnb, które bardzo możliwe w przeliczeniu może okazać się tańsze niż hotel czy hostel, szczególnie przy większej liczbie osób.

5. Na co wydajemy najwięcej pieniędzy podczas wakacji?

Odwołany lot, taksówka na lotnisko w przypadku spóźnienia, nieprzewidziane wydatki na lotnisku, jak jedzenie, napoje, strefa bezcłowa, wynajem auta, wymiana pieniędzy w kantorze. Ceny na lotniskach są dużo wyższe niż w mieście. Większość z wymienionych rzeczy można przygotować wcześniej. Kanapka “na drogę”, auto wynajęte przez internet, wymiana waluty w dobrej cenie w znanym nam kantorze, unikanie zbędnych zakupów w strefie bezcłowej pozwolą nam uniknąć zbędnych wydatków.

 

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Hiszpania – krajem 1000 i jednej atrakcji

141899787393000600
Hiszpania niemal od zawsze znajduje się na liście najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych podróży turystów z całego świata. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż miejsce to zdaje się być perfekcyjną odpowiedzią na potrzeby przeciętnego turysty. Na zainteresowanych czekają tu przepiękne zabytki, pyszna kuchnia i malownicze krajobrazy. Z jakich jeszcze powodów Hiszpania cieszy się – rosnącą z roku na rok – popularnością? Czy pomysł na wakacje w Hiszpanii to dobra idea, absolutnie dla każdego?

Za co kochamy Hiszpanię?

Istnieje, co najmniej kilka głównych powodów, dla których warto zaplanować wakacje w Hiszpanii. Hiszpania to przede wszystkim obietnica pozytywnej energii przez cały pobyt. Gwarantuje ją piękna, słoneczna pogoda oraz bogactwo krajobrazów, na które składają się zarówno zabytkowa architektura, jak skąpane w zieleni wzgórza czy malownicze plaże. Nie bez znaczenia jest też podejście do gości miejscowej ludności, a tych cechuje nieustająca żywiołowość. Hiszpania uwodzi też niepowtarzalną atmosferą bezustannej fiesty. No i wreszcie Hiszpania to także miejsca związane z twórczością hiszpańskich artystów takich jak Pablo Picasso czy Salvador Dali.

Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Pomysł na wakacje w Hiszpania nie musi ograniczać się jedynie do korzystania z uroków tamtejszych plaż. O wiele ciekawej spędzimy czas wolny podróżując po tym kraju, a miejsc godnych naszej uwagi tu nie brakuje. Najwięcej emocji wzbudzą w nas najpiękniejsze miasta Hiszpanii. Na plan pierwszy wysuwa się słynna Barcelona – stolica Katalonii. Odwiedzając ją powinniśmy przede wszystkim spędzić trochę czasu spacerując po centrum miasta (Dzielnica Gotycka), gdzie możemy podziwiać kamienne domy i oryginalne brukowane uliczki. Nasze wakacje w Hiszpanii z pewnością urozmaici również wizyta w madryckim muzeum Prado, zaliczanym w poczet najbogatszych muzeów świata. Odwiedzając ten kraj dobrze jest również odwiedzić legendarną górę Montserrat – miejsce niezwykłe, któremu przypisywana jest cudowna moc. To właśnie tu na wysokości 1000 m n.p.m. mieści się imponujących rozmiarów klasztor Benedyktynów. Znajdziemy tu również figurę Czarnej Madonny, którą – zgodnie z tutejszymi wierzeniami – ukrył sam św. Piotr. Ciekawostką architektoniczną wartą naszej uwagi jest też Diabelski Most czyli rzymski akwedukt o imponującej długości – 220 m oraz wysokości -27 m. Nasz urlop w Hiszpanii warto też urozmaicić wizytą w Figueres – mieście narodzin i twórczości wielkiego artysty Salvadora Dali, odwiedzając koniecznie muzeum z największym zbiorem pamiątek po nim i jego dzieł.

Jak zatem widzimy, Hiszpania to kraj tysiąca atrakcji. Spędzając cały swój wolny czas na skąpanych w słońcu plażach – wiele tracimy. Mając, więc w zamyśle swoje hiszpańskie wakacje, warto zaplanować wcześniej wolny czas, korzystając na przykład z informacji o atrakcjach turystycznych tego miejsca znajdujących się w sieci. Wtedy z pewnością taki pobyt zapisze się na długo w naszej pamięci, jako atrakcyjny i ciekawy.

Jeśli szukasz ofert wakacji w Hiszpanii sprawdź tutaj.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj