Europa – dla każdego coś dobrego


View of Park Guell in Barcelona. Catalonia, Spain

Park Guell Barcelona. Katalonia, Hiszpania

Podróż po Europie – dla milionów mieszkańców różnych zakątków świata to marzenie życia. To jedyny taki kontynent na ziemi, gdzie oszałamiająca nowoczesność miesza się z nieskażoną ludzką ręką naturą. Gdzie fascynująca historia inspiruje, a mnogość rozrywek wręcz oszałamia. Niezależnie od upodobań i stanu portfela – w Europie każdy znajdzie coś dla siebie.

Europa – kolebka zachodniej cywilizacji – od lat przyciąga turystów z całego świata. Budząca zachwyt wieża Eiffla w nazywanym miastem miłości Paryżu, pełen starożytnych budowli Rzym, dzikie, przepiękne norweskie fiordy lub majestatyczne Alpy – to tylko niektóre z wielu niezwykłych miejsc, co roku odwiedzanych przez miliony turystów. Żaden inny kontynent nie może pochwalić się tak przeogromną różnorodnością kulturową, tak obfitym bogactwem historycznym i tak wieloma urzekającymi dziełami natury. Co więcej, Europa zachęca turystów doskonałą infrastrukturą i dużą ilością połączeń komunikacyjnych.

Za dwie godziny bądź w Barcelonie
Szeroka oferta linii lotniczych i kolejowych, a także przewoźników autobusowych sprawia, że podróżowanie po Europie staje się niczym niezakłóconą przyjemnością. Planując wypoczynek w wyjątkowych miejscach Starego Kontynentu, warto skorzystać z innowacyjnej wyszukiwarki połączeń GoEuro.pl – wystarczy kilka sekund, aby znaleźć najbardziej dogodne połączenia lotnicze, kolejowe i autobusowe w 12 europejskich krajach. W jednym miejscu zgromadzono bazę 32 tys. stacji kolejowych i autobusowych oraz aż 207 lotnisk. Nad rozbudową serwisu cały czas pracuje sztab specjalistów, który docelowo chce stworzyć siatkę połączeń dla całej Europy – we wszystkich obowiązujących językach.

Bliżej natury
Choć kultura europejska istnieje już od tysięcy lat, wciąż jest tu mnóstwo niezwykle pięknych miejsc, nieskażonych ludzką ingerencją. Chorwacka Dalmacja z jedną z najpiękniejszych wysp – Brać – przyciąga turystów z całego świata. Na stronie bracinfo.com zgromadzono wszystkie informacje o tym wyjątkowym miejscu. Tuż obok niezwykle urokliwej plaży Zlatni Rat znajdują się dwa światowej sławy miasta – Split i Dubrownik. Osoby preferujące chłodniejsze klimaty zachwycą się zjawiskową Islandią, pełną niezwykłych zjawisk geotermicznych: lagun tworzonych przez gorącą wodę czy naturalnych gejzerów. Nie sposób też nie wspomnieć o majestatycznych Aplach czy zapierających dech w piersiach norweskich fiordach. Bliskość europejskiej natury urzeka i pozwala zachwycić się swoimi przepięknymi dziełami.

Uroki dużych miejscowości
Paryż, Rzym, Londyn czy Barcelona – to tylko niektóre z wielu pięknych, historycznych miast słynących z okazałych budowli, zabytków i dzieł sztuki. Jednak wielkie metropolie to nie tylko architektoniczne uroki. Zwolennicy nocnej rozrywki obowiązkowym punktem na swojej mapie podróży powinni uczynić Londyn – miasto znane z najlepszych klubów na świecie. Taneczne szaleństwo bywa uwieńczone na przykład spotkaniem znanej osobistości, których nie brakuje w Wielkiej Brytanii. W dzień klubowej rozrywce może towarzyszyć rozrywka zakupowa – mało które miasto może się poszczycić tak dużą ilością markowych sklepów. Informacje o imprezach można znaleźć na przykład na brytyjskiej stronie timeout.com. Europa to niezwykły kontynent, w którym antyczne współistnieje z najbardziej nowoczesnym, a oprócz sportowo-rozrywkowego szaleństwa można tu zakosztować jedynego w swoim rodzaju wyciszenia w zapierającej dech w piersi bliskości natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *