Ze stolicy Polski do stolicy Ontario


Toronto sunset over lake panorama with urban skyline.

Toronto skyline.

Toronto to jedno z największych miast Kanady, będące zarazem stolicą prowincji Ontario. Jest najbardziej wieloetnicznym miastem świata, zamieszkanym przez ponad 150 różnych grup, w tym również i osób narodowości polskiej. Choć atrakcje, jakie ma do zaoferowania, są całkowicie inne od tych, jakie znaleźć można w miastach Europy, jest to metropolia, którą warto odwiedzić.

Jak dostać się do Toronto?

Aby tam trafić, można polecieć ze stolicy Polski. Loty z Warszawy do Toronto to wydatek poniżej 2 tysięcy złotych, a więc jak na tak duży dystans – jest to bardzo tanio. Trzeba jednak przygotować się na dłuższą wyprawę – czas podróży to co najmniej 15 godzin, co jest oczywiście związane z dużym dystansem, jaki dzieli stolicą Polski od stolicy Ontario. W podanym czasie wliczona jest także przesiadka. Jako że nie ma lotów bezpośrednich, należy jej dokonać w Londynie. Oczywiście bilety do Toronto obejmują także lot drugim samolotem, który pokonuje Atlantyk i ląduje na lotnisku Toronto-Lester B. Pearson. Ponieważ loty z Warszawy odbywają się kilak razy w tygodniu, każdy może zarezerwować sobie dogodny termin podróży – im wcześniej, tym lepiej, ponieważ wówczas spłaci się mniej.

Co warto zobaczyć w Toronto?

To liczące ponad 2,5 miliona mieszkańców miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji związanych z nowoczesnymi czasami. Największa z nich to możliwość odwiedzania wysokiej na 553 metry wieży CN, która jest drugą pod względem wielkości strukturą samostojącą na świecie. Inne atrakcje to między innymi Wyspy Torontońskie, Nathan Phillips Square przed ratuszem miejskim, pierwsza na świecie arena sportowa z całkowicie składającym się dachem – Rogers Centre czy też Queen’s Park. Przed zdecydowaniem się na podróż do Kanady warto poczytać o tym mieście i atrakcjach leżących nie tylko na terenie metropolii, ale również i w jej sąsiedztwie. Ponieważ taka wyprawa to co najmniej kilka dni na miejscu, warto wykorzystać ten czas na zobaczenie tylu ciekawych rzeczy, ile tylko się da.

Gdzie kupić bilet na lot do Kanady?

Bilety do Toronto można znaleźć na stronach przewoźników oferujących rejsy z Polski do Ameryki Północnej. Połączenia takie oferują m.in. Jet Airways, British Airways, Lufthansa czy WizzAir. Jedna zamiast tracić czas na przeglądanie stron każdego z przewoźników, lepiej odwiedzić któryś z serwisów gromadzących wszystkie tego typu oferty w jednym miejscu, jak np. Fru.pl. Dzięki temu ma się pod ręką wszystkie loty z Warszawy do stolicy prowincji Ontario, a dodatkowo można znaleźć ciekawe promocje, które pozwalają na nabycie biletów na taką podróż w naprawdę dobrej cenie. To optymalne rozwiązanie, jeżeli nie chce się przepłacać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *