Tunezja – skarbnica kultur w blasku słońca


Od lat Tunezja znajduje się w piątce najczęściej wybieranych wakacyjnych krajów. Jej atrakcyjne położenie nad Morzem Śródziemnym oraz niskie ceny sprawiają, że co roku przyjeżdża tu 6 milionów turystów z całego świata, z czego ponad połowa to Europejczycy.

Tunezja jest wielobarwna i patchworkowa, jest miejscem skrzyżowania różnych kultur. Niemalże na każdym kroku napotkamy tu ślady dawnych wielkich mocarstw. Tunis to połączenie nowoczesności i historii. Możemy zwiedzić jedno z najważniejszych afrykańskich muzeów – muzeum Bardo, w którym zobaczymy m.in. rzymskie mozaiki sprzed 2 tys. lat. Warto udać się także do Mediny, starego arabskiego miasta, gdzie znajduje się wiele zabytkowych meczetów.

Nieopodal stolicy odnajdziemy ruiny Kartaginy, która została zniszczona przez Rzymian. Bardzo popularnym miejscem wycieczek są także miasta Susa i Safakis, w których znajdują się arabskie meczety, place i dzielnice. Zresztą w całej Tunezji możemy napotkać zabytki różnych kultur: fenickiej, rzymskiej, otomańskiej, hiszpańskiej, bizantyjskiej, arabskiej, andaluzyjskiej i francuskiej. Ciągle toczą się tutaj prace archeologiczne, pokazując że kraj jest nadal pełen nieodkrytych skarbów i zagadek historycznych.

Także miłośnicy wypoczywania w blasku słońca na pewno się nie zawiodą. Renomowane kurorty kuszą plażami pełnymi złotego piasku, turkusowym morzem, widokiem egzotycznych palm. Wybierając wczasy w Tunezji, możemy być pewni, że wrócimy z piękną naturalną opalenizną – tutaj niemalże zawsze świeci słońce. Jeśli będzie nam za gorąco, możemy skorzystać z thalassoterapii, czyli usług fantastycznych ośrodków odnowy biologicznej. Można tam zrelaksować się podczas zabiegów upiększających, takich jak okłady z alg czy kąpiele w płatkach kwiatów. Ośrodki proponują także wiele rodzajów kuracji: od antystresowych, poprzez antynikotynowe, aż po przeznaczone na poszczególne partie ciała.

Kochający ruch i aktywny wypoczynek też nie będą się tutaj nudzić. Nadmorskie miejscowości posiadają sieć portów jachtowych i przystani. Warto także odwiedzić któryś z licznych ośrodków sportów wodnych, m.in. nurkowania – tutejsze rafy koralowe czy wraki statków w okolicach Hammamet zachwycą każdego. Można skorzystać z pustynnej przejażdżki na wielbłądzie lub na quadzie. W całym kraju znajdziemy także wiele nowoczesnych pól golfowych i kortów tenisowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *