Wycieczka szkolna do Paryża


Francja jest krajem najliczniej odwiedzanym przez turystów na całym świecie. W 2013 roku odwiedziło ją 84,7 mln zagranicznych turystów – wynika z raportu z badania zleconego przez francuski rząd. Nic więc dziwnego, że wycieczka szkolna do Paryża cieszy się taką popularnością również wśród młodzieży szkolnej. Magia Paryża, miasta miłości i romantyzmu działa bez względu na wiek.

Ta jedna z najciekawszych i najbardziej interesujących stolic europejskich jest bohaterem w wielu powieściach i filmach. Nie sposób się w niej nudzić. Wspaniała architektura, przepiękne zabytki, muzea bogate w dzieła największych mistrzów malarstwa zachęcają, by Paryż odwiedzić wielokrotnie, każdorazowo odkrywając w nim coś nowego. Wybierając się do Paryża niekoniecznie musimy biegle władać językiem Voltaira.

Wycieczka szkolna do Paryża jest przeznaczona nie tylko dla tych, którzy uczą się francuskiego. Dzięki opiece polskojęzycznego pilota oferta firmy ATAS jest dostępna dla wszystkich, którzy po prostu chcą poznać to miasto. Wycieczka szkolna do Paryża jest organizowana jako wyjazd autokarowy i trwa sześć dni. Program zwiedzania obejmuje wszystkie najważniejsze zabytki i muzea (wnętrza obiektów zwiedzane za dodatkową opłatą i z lokalnym przewodnikiem): wjazd na wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Plac Concorde, Montmartre: Plac Pigalle, Plac du Tertre, Bazylika Sacre Coeur. W kolejnych dniach młodzież zwiedza Cmentarz Pere Lachaise, Ogród Luksemburski, Panteon, Sorbonę, Dzielnicę Łacińską, wyspę La Cite z Katedrą Notre Dame, Centrum Pompidou, Wersal i Luwr.

Niedaleko Paryża leży Disneyland, słynny park rozrywki, gdzie na żywo można zobaczyć wiele postaci z bajek: Myszkę Miki, Kubusia Puchatka, czy Pluto. Wycieczka szkolna do Paryża pod koniec pobytu proponuje również dziewięć godzin niczym nieskrępowanej zabawy z bohaterami Disneya. Można również przedłużyć pobyt o dodatkowy dzień lub dwa i rozszerzyć program zwiedzania o zamki nad Loarą i Brukselę. Taka formuła sprawia, że wycieczka szkolna do Paryża staje się również okazją do zobaczenia gdzie uprawia się europejską politykę.

Młodzież z pewnością swoje pierwsze kroki będzie chciała skierować w stronę słynnego „siusiającego chłopca”, by naocznie przekonać się, czy jego wizerunek często prezentowany w albumach o mieście, czy na pamiątkowych widokówkach z Brukseli, czasem nie różni się od oryginału. Może się też okazać, że to właśnie wycieczka do Paryża i spotkanie z wielokulturową stolicą Europy stanie się początkiem politycznej kariery w przyszłości, lub zachęci do studiowania za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *